Výstava „TATRY 2004-2005 (Fakty a otázniky)“

Autor: Rudolf Pado | 5.3.2011 o 14:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Výstava zachytáva vývoj udalostí a mapuje aktivity v Tatranskom národnom parku od novembra 2004, kedy sa jeho územím prehnala ničivá veterná smršť. Výstava zároveň ponúka reálny obraz nášho najstaršieho národného parku a poskytuje možnosť pozrieť sa na Tatry aj z druhej, odvrátenej strany. Z tej, ktorá sa prevažne do spravodajstva médií nedostáva a bežný človek tak nemá možnosť utvoriť si objektívny pohľad na situáciu v Tatrách. Autorskými fotografiami do tejto výstavy prispeli Ján Dobšovič (Klub stráže prírody), Ján Krošlák (denník SME), Martin Marenčin (fotograf v slobodnom povolaní), Juraj Rizman (Greenpeace), Ľudo Sluka (Nadácia Ekopolis), Juraj Švajda (Správa TANAP) a Juraj Vysoký (WWF). Výstava vznikla prispením Fondu Tatry pri Nadácii Ekopolis.

Samotná výstava TATRY 2004-2005 (FAKTY A OTÁZNIKY) pozostáva z cca 40-45 zalaminovaných fotografií formátu A4 (fotografie budú priebežne dopĺňané) a jedného zarámovaného plagátu rozmeru cca 100 x 50 cm.

Keďže výstava je voľne dostupná, záujemcovia z radov mimovládnych organizácií, štátnych a neštátnych inšitúcií a organizácií, školských subjektov atď. sa v prípade záujmu o jej zapožičanie môžu informovať v  Nadácii Ekopolis (http://www.ekopolis.sk).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?