Vyčistime si Slovensko – výzva ministra životného prostredia SR

Autor: Rudolf Pado | 25.3.2011 o 17:50 | (upravené 28.3.2011 o 16:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  314x

V piatok 22. apríla 2011 si ľudia na celom svete pripomenú Svetový deň Zeme. Dennodenne môžeme prostredníctvom médií sledovať  zmeny a výkyvy počasia či rôzne prírodné katastrofy a nešťastia, ktoré sú ukážkou obrovskej sily prírody. Je nepopierateľné, že naša planéta Zem sa mení vplyvom globálneho otepľovanie, ku ktorému prispievajú nielen energetické a priemyselné spoločností, ale aj samotní ľudia.

Tak si ho už konečne vyčistime ... a neza ... me opäťTak si ho už konečne vyčistime ... a neza ... me opäť

Pri príležitosti Svetového dňa Zeme vyzýva Ministerstvo životného prostredia SR svoje rezortné organizácie, krajské a obvodné úrady životného prostredia, neziskové a mimovládne organizácie, základné a stredné školy a rovnako aj súkromný sektor k zapojeniu sa do celoslovenskej akcie „Vyčistime si Slovensko“. Všetci tí, ktorým leží na srdci čistota našej prírody a stav životného prostredia sa môžu zapojiť do akcie zameranej na zbieranie odpadu, čistenie prírody a iné aktivity s cieľom zvýšenia ekologického povedomia obyvateľov Slovenska.

Postup je jednoduchý. Stačí, aby sa vaša organizácia/inštitúcia zaregistrovala cez registračný formulár na internetovej stránke http://www.denzeme.eu a vyplnila miesto, čas a popis aktivity. Takisto môžete požiadať o zaslanie pracovných pomôcok, ktoré sú príspevkom ministerstva k tejto akcii. Počet pracovných pomôcok je limitovaný na 100 kusov rukavíc a 30 kusov vriec pre každý zaregistrovaný subjekt. Registráciu je potrebné zrealizovať od 28. marca do 13. apríla 2011.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

V minulosti opitý havaroval a dostal podmienku. Teraz je na Slovensku najlepší

Pomáha mu flegmatickosť, mentálne dozrel. Žilinčan Filip Hlohovský je najproduktívnejším hráčom futbalovej ligy.


Už ste čítali?