Hľadanie najkrajšej dediny

Autor: Rudolf Pado | 13.5.2011 o 8:00 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1058x

Po roku 1989 sa ako včely vyrojili  rôzne súťaže v naj .... Tento trend neobišiel ani hodnotenie slovenských obcí. Rôzne tlačové správy organizátorov súťaží sa predbiehajú v chválospevoch  o jedinečnosti ich laureátov. Táto návnada sa dá zhltnúť iba vtedy, ak sa s predmetnými obcami neoboznámite  detailne. A zrazu, máte pocit ... , že príslušné komisie zrejme hodnotia viac pohostinnosť príslušnej obce, kvalitu propagačných materiálov, verejné priestory, ktoré im ukážu zástupcovia obce ..., než súhrnné  ekonomické, sociálne a environmentálne parametre viditeľné v jej intraviláne či extraviláne.

TV Oravia: „Sedliacka Dubová bola vlani vyhlásená ako najkrajšia obec Slovenska. Viacerých táto informácia udivila, pretože mali pocit, že na Slovensku máme aj o čosi krajšie obce, či dedinky. V súťaži, ktorú vyhlasuje prostredníctvom internetu Slovakregion sa táto obec umiestnila v roku 2010 na treťom mieste.“  Viac na http://www.tvoravia.sk/clanok/sk/Sedliacka-Dubova-tretia-najkrajsia-obec-SR

Niekoľko záberov zo Sedliackej Dubovej:

8.jpg

9.jpg

V inej súťaži o titul „Dedina roka“ zvíťazila v roku 2009 obec z okresu Zvolen – Dobrá Niva. „Oproti ďalším jedenástim konkurenčným obciam stavili na bohatý spolkový a spoločenský život, aktivity v oblasti folklóru, remesiel, športu a na zachovávanie ľudovej kultúry.“ Titul „Dedina roka“ 2009 získala obec v rovnomennej súťaži, ktorú raz za dva roky organizuje Slovenská agentúra životného prostredia.

Poďme sa pozrieť, čo mohol návštevník v okolí tejto dediny uvidieť:

1.jpg

3.jpg

4.JPG

5.JPG

6.JPG

 7.JPG

Donieslo sa mi do uší, že obec nemôže za to, ako vyzerá jej okolie, že nemá vplyv na správanie sa podnikateľských subjektov v jej k. ú., ba dokonca jej vplyv  na občanov je minimálny ...  Hmm, dovolím si zásadne nesúhlasiť. Mnohé problémy  v obciach sú nielenže v kompetenčnom  riešení samotných obcí, ale v mnohých prípadoch bola obec povinná v zmysle platných zákonov SR konať resp. zaznamenané skutočností oznámiť príslušným  orgánom štátnej správy resp. Policajnému zboru SR.

Hľadanie laureátov akýchkoľvek cien má byť hľadaním výnimočností  a nie podliezaním latky v mene akéhosi PR výsledku.

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?