Súťaže ku kompostovaniu

Autor: Rudolf Pado | 11.5.2011 o 9:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  123x

Priatelia Zeme – SPZ a Centrum environmentálnych aktivít vyhlásili prvý ročník celoslovenskej súťaže „Miss Kompost“. Jej zmyslom je zvýšiť povedomie o kompostovaní ako súčasti moderného životného štýlu a tvorivosť ľudí pri využívaní biologického odpadu.  Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto kompostuje pre vlastnú potrebu bez ohľadu na druh kompostovania. Stačí, ak pošle tri fotografie so stručným opisom svojho kompostu, uvedie „jeho miery“ (výšku, šírku a dĺžku) a „jedálny lístok“.

Môže tiež pripojiť zaujímavú alebo humornú udalosť, ktorá sa mu pri kompostovaní prihodila. Zároveň si súťažiaci odloží vrecúško kompostu, ktorého kvalitu posúdi porota. Všetci finalisti získajú hodnotné vecné ceny, ktoré do súťaže poskytol hlavný partner súťaže – internetový obchod Kompostery.sk. Uzávierka prihlášok je 31.augusta 2011. Viac informácií na: miss.kompost@priateliazeme.sk.

OZ TATRY už dávnejšie vyhlásilo súťaž „O najkrajšie kompostovisko“  v meste Liptovský Mikuláš a jeho mestských častiach.  Čo je potrebné urobiť? Odfotografujte Vaše kompostovisko a fotografie (veľkosť aspoň 1 Mb) zašlite na adresu elektronickej pošty oztatry@slovanet.sk. V elektronickej pošte uveďte: meno a priezvisko, vek, adresu, telefónne číslo, adresu miesta, na ktorom sa kompostovisko nachádza. Pridajte niekoľko riadkov z “histórie“ kompostoviska. Termín uzávierky súťaže je 15.6.2011. Hlavnou cenou je finančná odmena vo výške 100,00 €.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?