Detské centrum pohybu

Autor: Rudolf Pado | 8.6.2011 o 9:38 | Karma článku: 2,07 | Prečítané:  653x

Dňa 5.5.2011 zorganizovalo OZ TATRY celodenný seminár pre žiakov základných škôl a pedagógov zo základných a materských škôl v Liptovskom Mikuláši k otvoreniu „Detského centra pohybu“, ktoré bolo vytvorené pri  základnej  škole Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Seminára sa zúčastnilo 46 účastníkov vrátane lektorov. 

Výroba dopravných značiekVýroba dopravných značiek

Počas seminára prezentovala PhDr. Soňa Paulínyová z Mestskej polície Liptovský Mikuláš základy dopravnej výchovy,  zástupca Slovenského Červeného kríža –  územného spolku Liptov Ing. Miroslav Farkaš predstavil tému „Kardiopulmonálna resuscitácia u dospelých a detí. Prvá pomoc pri dusení. Privolanie pomoci.“  Do programu prispeli aj študenti Strednej zdravotníckej školy – Liptovský Mikuláš  Jakub Srnka, Nadežda Mikulíková, Monika Tkáčová, Nikola Hámerská, a to predstavením programu „Mladý záchranár.“  Mgr. Rudolf Pado, predseda a projektový manažér OZ TATRY, prezentoval koncepciu zelených ciest pre zdravie – „Greenways“ a taktiež predstavil projekt „Detského centra pohybu“.

Na záver seminára predseda OZ TATRY odovzdal riaditeľovi základnej školy Janka Kráľa PaedDr. Júliusovi Lichardusovi materiálno – technické vybavenie „Detského centra pohybu“ v hodnote 2 321 eur. Vybavenie „Detského centra pohybu“ tvorí po 25 ks kvalitných kolobežiek, detských cyklistických prilieb a  reflexných viest, ako aj 50 ks dopravných značiek z kartónu, ktoré vyrobili žiaci ZŠ Janka Kráľa. 

Vybavenie „Detského centra pohybu“ je k dispozícii ľubovoľnej formálnej či neformálnej skupine, ktorá si ho prostredníctvom ZŠ Janka Kráľa môže požičať  pre realizáciu dopravnej výchovy, športových aktivít a výletov v rámci Liptova. Vybavenie je prístupné aj rodinám s deťmi.

Projekt OZ TATRY „Detské centrum pohybu“ bol podporený z Nadačného fondu Stredoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis, v rámci grantového  programu „Jazdím bez nehôd 2010.“ Hodnotiaca komisia vybrala z 26 projektov 10 najlepších, za ktoré mali možnosť hlasovať zamestnanci Stredoslovenskej energetiky. Z hlasovania vyšlo 6 najlepších projektov, medzi ktoré sa zaradil aj projekt OZ TATRY, ktorý skončil na 3. mieste.  

Prevádzkový poriadok Detského centra pohybu na http://zsjankakralalm.edupage.org/files/Informacie_k_Detskemu_centru_pohybu.pdf 

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.

TV

Ministrov žiadajú, aby si už neuťahovali z Johnsona

Podporovateľ brexitu s tým nemá problém, podľa Theresy Mayovej je to nedôstojné.


Už ste čítali?