Povedzme to doma

Autor: Rudolf Pado | 21.6.2011 o 10:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Táto metóda umožňuje preniesť získané informácie zo školy do domácností, a to v oblastiach: energia a odpady, realizácia malého „energetického auditu“ v domácnostiach, pochopenie zmyslu energetického označovania výrobkov a separovania odpadov.

Prostredníctvom formulára je možné zistiť, ktoré pravidlá, z hľadiska šetrenia energiami, sa v domácnosti, v ktorých žijú deti, nerešpektujú. Jednoduchý formulár umožňuje taktiež porovnať domáce spotrebiče z hľadiska spotreby elektrickej energie s progresívnymi výrobkami na slovenskom trhu. Menšie deti majú možnosť vymaľovať „klimatický motív“, ktorý sa nachádza na pracovnom liste.

Formulár sa dá využiť aj ako marketingový nástroj: pri realizovanom prieskume v domácnostiach sa zistí „kde sú slabé miesta správania sa obyvateľov obce (mesta, mestskej časti)“. Na základe tohto poznania sa dá vymyslieť a realizovať lokálna kampaň, ktorej cieľom je vyvolať zmenu nevhodného správania sa obyvateľov.  

Formulár je možné získať na adrese: oztatry@slovanet.sk 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?