Tréning k prírodným záhradám

Autor: Rudolf Pado | 12.7.2011 o 16:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  167x

Každá dokonalá záhrada by mala mať tri jednoduché vlastnosti: mala by poskytovať mnohoraký úžitok, mala by byť pekná a mala by niesť v sebe ušľachtilý ideál. Jednoducho  povedané, mala by to byť prirodzená, prírodná záhrada, biozáhrada ... Základom takejto dobre fungujúcej záhrady je dobrý dizajn, založený na pozorovaní a spoznaní pozemku. V dňoch 20. a 21. septembra 2011 sa v areáli ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom  Mikuláši uskutoční , v rámci  rovnomenného projektu podporeného Ministerstvom školstva SR z  programu „Enviroprojekt 2011“,  2-dňový tréning „Prírodná záhrada v environmentálnej výchove“.  Počas tréningu sa okrem teoretickej časti budú jeho účastníci podieľať na  praktickom budovaní  jazierka a bylinnej špirály.  Prihlášky a informácie o tréningu je možné vyžiadať na elektronickej adrese oztatry@slovanet.sk . Počet účastníkov tréningu je obmedzený.

O projekte "Prírodná záhrada v environmentálnej výchove":

Pod týmto názvom  sa skrýva spoločný projekt ZŠ Janka Kráľa a OZ TATRY, ktorý bol vo výške 2 547 eur podporený Ministerstvom  školstva SR (MŠ SR) v rámci  grantovej schémy   Enviroprojekt 2011.  MŠ SR podporilo 29 projektov zo 193 hodnotených. 

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie prírodnej záhrady pri ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, ktorej priestor bude využívaný pre praktické a medzipredmetové environmentálne vzdelávanie  žiakov školy, ako aj organizovanie rôznych vzdelávacích a metodických podujatí pre ďalšie cieľové skupiny.  Prírodná záhrada bude pozostávať  zo záhradného  jazierka, bylinnej špirály a výsadby tradičných  okrasných a ovocných druhov stromov v exteriéroch školy. 

V rámci projektu bude, v spolupráci s OZ SOSNA , zorganizovaný  2-dňový tréning k téme vytvárania prírodných záhrad, ktorý bude prístupný aj verejnosti.  Ďalším podujatím,  určeným pre verejnosť , bude „Deň prírodných záhrad“ ,  počas ktorého budú žiaci školy prezentovať najlepšie výstupy k danej téme -  výtvarné a literárne práce, power-pointové prezentácie, postery, ktoré vznikli počas výchovno – vzdelávacieho procesu na jednotlivých predmetoch. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?