Interaktívna výstava Energia 3. tisícročia – registrácia zahájená

Autor: Rudolf Pado | 30.9.2011 o 11:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

EkoFond, neinvestičný fond zriadený SPP, inicioval a podporil vznik novej interaktívnej putovnej výstavy o energii nazvanej „Energia 3. tisícročia.“ Autorský výstavu pripravila Živica – Centrum environmentálnej a etickej výchovy.

OZ TATRY, po úspešnom turné výstavy „Klíma nás spája“,  zastrešilo opätovne, v spolupráci s dlhodobými regionálnymi partnermi, turné výstavy v podtatranskej oblasti:

- 10.1.2012 do 7.2.2012 – Námestovo (Dom kultúry)
- 13.2.2012 do 2.3.2012 – Dolný Kubín (Centrum voľného času Domček)
- 12.3.2012 – 30.3.2012 – Liptovský Mikuláš (ZŠ Janka Kráľa) 
- 4.4.2012 – 15.5.2012 – Poprad (Podtatranské múzeum)
- 18.5.2012 – 27.6.2012 – Spišská Nová Ves (Múzeum Spiša)

Výstava umožní žiakom pochopiť dôležitosť a nevyhnutnosť úspor energie. Sústredením sa na tematiku z holistického pohľadu, žiaci nielen pochopia širšie súvislosti, ale prakticky budú schopní aplikovať nadobudnuté teoretické poznatky o úspore energie a nových technológiách do svojho každodenného života.

Prostredníctvom pútavých exponátov, početných aktivít a pokusov budú žiaci motivovaní k prebudeniu záujmu o prírodné vedy. Cieľom výstavy taktiež je, aby si žiaci uvedomili, že možnosť ako šetriť energiu a ako zmenšiť svoju ekologickú stopu je v rukách každého jednotlivca. Žiaci majú preto šancu svojím konaním ovplyvniť ďalšie smerovanie tejto spoločnosti. Nevyhnutnosťou je, aby žiaci pochopili širšie súvislosti spojené s témou energia a nadobudli holistický pohľad na danú tému obsiahnutú v nasledujúcich oblastiach:

-  Environmentálne súvislosti ako napr.  vplyv energie na životné prostredie, ekologická stopa, dopady klimatických  zmien na ekosystémy...
-  Ekonomický kontext, ktorý okrem iného zahŕňa peak oil, vplyv klimatických zmien na ekonomiku, efektívnosť úspor energie..
-  Socio-kultúrnu oblasť s dôrazom na problematiku rozvojových krajín, dopadov klimatických zmien v tejto oblasti, populačným rastom, nárastom spotreby energie v rozvojom svete...
-  Filozofický rozmer, ktorý nastoľuje otázky ohľadne spotreby, dobrovoľnej skromnosti a nekonzumného životného štýlu

Podrobné informácie  o obsahu výstavy: http://www.platforma.ekofond.sk/informacie-o-vystave

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

- Hlavná cieľová skupina: Výstava je určená najmä pre druhý stupeň základných škôl  (nie je podmienkou) a pre stredné školy, a jej témou sú neobnoviteľné a obnoviteľné zdroje energie, úspory energie, klimatické zmeny a dobrovoľná skromnosť.

- Dĺžka programu: 90 minút (2 vyučovacie hodiny)

- Časový rámec programov:  OZ TATRY stanovilo nasledovný časový rámec programov -  8.00 až 9.30 hod.,  9.30 až 11.00 hod.,  11.00 až 12.30 hod.,  12.30 až 14.00 hod., 14.00 až 15.30 hod. V niektorých inštitúciách je možné výstavu absolvovať aj počas soboty resp. nedele (po individuálnej dohode s múzeom).   

- Maximálny počet žiakov v skupine: 30

- Sprievodca výstavou: Žiakov bude celou výstavou sprevádzať vyškolený lektor.

- Bulletin k výstave: Učitelia získajú zdarma  bulletin k výstave s popismi jednotlivých exponátov, cvičení a pokusov vrátane odkazov  na   informácie na multimediálnej platforme Ekofondu, kde majú prístup ku kvalitným vzdelávacím materiálom, videám, pokusom a e - learningu.

- Špeciálna aktivita: Počas trvania výstavy, každú stredu od 13.00 do 17.00 hod., bude  v priestoroch výstavy inštalovaný  infostánok SPP o energetickom poradenstve, ktorý je určený pre verejnosť.

REGISTRÁCIA  SKUPÍN  NA  VÝSTAVU

Po skúsenostiach s výstavou „Klíma nás spája“ Vás prosíme, aby ste si objednávanie výstavy nenechávali na poslednú chvíľu, najmä ak chcete, aby sa na výstave zúčastnilo čo najviac tried z Vašej školy. Počet programov v každom meste je kapacitne obmedzený!
    
- Na výstavu sa objednávajte v meste, ktoré Vám najviac vyhovuje. Registrácia na výstavu prebieha od tejto chvíle.

-  Účasť na výstave je podmienená objednávkou realizovanou vopred cez  elektronický portál:
http://www.platforma.ekofond.sk/registracia-na-interaktivnu-vystavu

-  Objednávka programu je záväzná.  Zrušiť sa dá len cez elektronický portál. Toto opatrenie je nevyhnutné z hľadiska optimálneho využitia termínov výstavy v tom-ktorom meste.   

-  Maximálna veľkosť skupiny: do 30 žiakov.

- Pre vzdialenejšie skupiny odporúčame spojiť návštevu výstavy s ďalšími aktivitami v cieľovom meste, a to v rámci exkurzie,  školského výletu, OČAPu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?