Diskusia na sídlisku Podbreziny

Autor: Rudolf Pado | 28.4.2012 o 18:30 | (upravené 28.4.2012 o 18:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  224x

Počas pondelka 23. apríla 2012 sa v rámci projektu OZ TATRY Zelená oáza pri vode II., podporeného v programe Nadácie Ekopolis a spoločnosti HEINEKEN Slovensko Pohoda za mestom , uskutočnilo verejné plánovacie stretnutie.  Jeho cieľom bolo diskutovať o budúcnosti oddychového miesta situovaného pri riečke Smrečianka a tak získať podklady pre naplánovanie ďalších úprav.

Rudolf Pado, predseda a projektový manažér OZ TATRY sa v tejto súvislosti vyjadril: „Pozvánka na verejné stretnutie bola doručená do všetkých poštových schránok na sídl. Podbreziny a bola zverejnená aj na internetovej stránke ZŠ Janka Kráľa. Preto nás mrzí, že o dianie na sídlisku prejavilo záujem tak málo spoluobčanov.  Som však rád, že pozvanie prijali riešitelia projektu Regenerácia sídliska Podbreziny architekti Pavel Bobák a Stanislav Barényi, nakoľko záujmom OZ TATRY je vychádzať  z tohto veľkého konceptu premeny sídliska.“ 
      
Plánovacie stretnutie prebiehalo priamo v priestore, ktorý začali miestni dobrovoľníci upravovať už v roku  2010 pod pracovným názvom Zelená oáza pri vode. Vtedy tu vysadili stromy a kríky, osadili lavičky aj drevenú sochu Zvestovanie.

Najväčšia pozornosť bola počas stretnutia venovaná časti priestoru pri U – rampe a pri už osadených detských prvkoch. Ako vyplynulo zo stretnutia, mamičky, sprevádzajúce menšie deti , by si najviac želali na týchto miestach lavičky, keďže dnes tu nie je jediné miesto na sedenie. Ďalšie lavičky by mali pribudnúť v miestach, kde sa príležitostne koná jazdenie na koňoch.  Zazneli taktiež požiadavky na umiestnenie lavičiek priamo v priestore ohradeného detského ihriska a stojanov na bicykle či výsadbu živého plota resp. záhonov po obvode tohto ihriska.   

R. Pado dodal: „Vychádzajúc s našich finančných možností predpokladáme umiestnenie desiatich lavičiek  a výsadbu 20 vzrastlých stromov. Ďalšie požiadavky obyvateľov budeme tlmočiť vedeniu mesta Liptovský Mikuláš. Z dlhodobého hľadiska máme záujem postupne upraviť celý priestor vymedzený tokom Smrečianky v rámci sídliská,  ktorý my voláme Zelená oáza pri vode.“  

OZ TATRY, po uskutočnenom plánovacom stretnutí,  promptne spracovalo dokumentáciu k zámeru a požiadalo mesto Liptovský Mikuláš o vydanie povolenia. Naplánované  úpravy by chceli dobrovoľníci OZ TATRY v spolupráci so ZŠ Janka Kráľa a obyvateľmi sídliska realizovať čím skôr, aby mohla zelená oáza slúžiť verejnosti už pred letom 2012.     

3.jpg

4.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?