Diskusia na sídlisku Podbreziny

Autor: Rudolf Pado | 28.4.2012 o 18:30 | (upravené 28.4.2012 o 18:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  214x

Počas pondelka 23. apríla 2012 sa v rámci projektu OZ TATRY Zelená oáza pri vode II., podporeného v programe Nadácie Ekopolis a spoločnosti HEINEKEN Slovensko Pohoda za mestom , uskutočnilo verejné plánovacie stretnutie.  Jeho cieľom bolo diskutovať o budúcnosti oddychového miesta situovaného pri riečke Smrečianka a tak získať podklady pre naplánovanie ďalších úprav.

Rudolf Pado, predseda a projektový manažér OZ TATRY sa v tejto súvislosti vyjadril: „Pozvánka na verejné stretnutie bola doručená do všetkých poštových schránok na sídl. Podbreziny a bola zverejnená aj na internetovej stránke ZŠ Janka Kráľa. Preto nás mrzí, že o dianie na sídlisku prejavilo záujem tak málo spoluobčanov.  Som však rád, že pozvanie prijali riešitelia projektu Regenerácia sídliska Podbreziny architekti Pavel Bobák a Stanislav Barényi, nakoľko záujmom OZ TATRY je vychádzať  z tohto veľkého konceptu premeny sídliska.“ 
      
Plánovacie stretnutie prebiehalo priamo v priestore, ktorý začali miestni dobrovoľníci upravovať už v roku  2010 pod pracovným názvom Zelená oáza pri vode. Vtedy tu vysadili stromy a kríky, osadili lavičky aj drevenú sochu Zvestovanie.

Najväčšia pozornosť bola počas stretnutia venovaná časti priestoru pri U – rampe a pri už osadených detských prvkoch. Ako vyplynulo zo stretnutia, mamičky, sprevádzajúce menšie deti , by si najviac želali na týchto miestach lavičky, keďže dnes tu nie je jediné miesto na sedenie. Ďalšie lavičky by mali pribudnúť v miestach, kde sa príležitostne koná jazdenie na koňoch.  Zazneli taktiež požiadavky na umiestnenie lavičiek priamo v priestore ohradeného detského ihriska a stojanov na bicykle či výsadbu živého plota resp. záhonov po obvode tohto ihriska.   

R. Pado dodal: „Vychádzajúc s našich finančných možností predpokladáme umiestnenie desiatich lavičiek  a výsadbu 20 vzrastlých stromov. Ďalšie požiadavky obyvateľov budeme tlmočiť vedeniu mesta Liptovský Mikuláš. Z dlhodobého hľadiska máme záujem postupne upraviť celý priestor vymedzený tokom Smrečianky v rámci sídliská,  ktorý my voláme Zelená oáza pri vode.“  

OZ TATRY, po uskutočnenom plánovacom stretnutí,  promptne spracovalo dokumentáciu k zámeru a požiadalo mesto Liptovský Mikuláš o vydanie povolenia. Naplánované  úpravy by chceli dobrovoľníci OZ TATRY v spolupráci so ZŠ Janka Kráľa a obyvateľmi sídliska realizovať čím skôr, aby mohla zelená oáza slúžiť verejnosti už pred letom 2012.     

3.jpg

4.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?