Barbari tiahnu Slovenskom

Autor: Rudolf Pado | 31.5.2012 o 12:11 | (upravené 31.5.2012 o 14:32) Karma článku: 9,10 | Prečítané:  1771x

Zopakujme si: Funkčná zeleň sa bezmyšlienkovite  likviduje pri tzv. rekonštrukciách a revitalizáciách miest platených z európskych fondov a nahrádza sa nefunkčnými miniatúrami stromov a stovkami metrov štvorcových lacných zámkových dlažieb. Medzi ďalšie dôvody výrubov stromov a krovín patrí často fiktívne ohrozenie života, zdravia, majetku ... Cestári likvidujú zeleň z dôvodu bezpečnosti cestnej premávky, vodohospodári pod aktuálnym sloganom protipovodňovej ochrany a občania nenávidiaci stromy dôvody ani nehľadajú. Zdá sa, akoby značná časť obyvateľov tejto krajiny bola členmi akejsi sekty nenávidiacej všetko prírodné, prirodzené a divoké.

Takto sa spravujú veci verejnéTakto sa spravujú veci verejné

Ostatným príkladom „odborného“ orezania stromov  je cintorín v obci Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom o ktorom priniesla informácie aj televízia.

P1000046.JPG

P1000047.JPG

P1000048.JPG

P1000049.JPG

P1000050.JPG

P1000051.JPG

Počas prípravy reformy verejnej správy sa argumentovalo tým, že „ľudia v obciach si najlepšie vedia riadiť veci verejné, vedia čo potrebujú ...“ a tak sa na samosprávy  prenieslo obrovské množstvo kompetencií. Výsledok? Klientelizmus, korupcia, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, arogancia, neznalosť zákonov, vyhrážanie sa občianskym aktivistom  ... A miestni mlčia. Starosta, poslanec ... je  rodinný príbuzný, kamarát z vojny, predseda futbalového družstva, sponzor miestnych mažoretiek, „alfa-samec“ ... Dôvody pre  – nevidím, nepočujem, nehovorím – sa vždy nájdu.

Ľudia chcú lepší svet. Chcú prácu, kvalitné školstvo a zdravotníctvo, dobré cesty a chodníky, detské ihriská ... , ale zároveň chcú neschopných rodinných príslušníkov a kamarátov udržať pri korytách v štátnej a verejnej správe.

Ľudia nepochopili jedno: barbari vždy len prídu, vyplienia a odtiahnu. Z krajín i funkcií.

A po nich ostáva len vypálená demoralizovaná krajina a prázdne štátne či obecné kasy.


Poznámka:

Barbar (asi z gréckeho barbaroi - škrek vtákov) je označenie, ktoré Gréci a Rimania pôvodne používali pre cudzincov, hovoriacich nezrozumiteľnou rečou. Postupne však, najmä od grécko-perzských vojen, dostávalo toto označenie čoraz výraznejšie hanlivú príchuť, vo význame nevzdelaný, necivilizovaný, neľudský, surový a podobne. Od Grékov prevzali tento pojem okolo 3. storočia pred Kr. Rimania (barbarus), označujúc ním príslušníkov bez grécko-rímskej vzdelanosti. V tej dobe toto označenie zdedili niektoré severoafrické kmene a dodnes ho používajú na vlastné pomenovanie (Berberi). Dnes sa týmto pojmom pejoratívne označuje surovec, nevzdelanec a pod.

Súvisiace články:

- Polícia? Vonku sadia stromy!

- Chemická vojna, cui bono?

- Krajina ako kôlňa na drevo

- Mestá bez zelene

- Sadenie stromov  ako filozofia života

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.

TV

Ministrov žiadajú, aby si už neuťahovali z Johnsona

Podporovateľ brexitu s tým nemá problém, podľa Theresy Mayovej je to nedôstojné.


Už ste čítali?