Otvorený list ministrovi životného prostredia SR

Autor: Rudolf Pado | 7.6.2012 o 8:34 | (upravené 7.6.2012 o 8:40) Karma článku: 9,64 | Prečítané:  766x

Koreň slová minister má pôvod v latinčine a znamená pomocník resp. služobník. Úlohou ministra je riadiť určitý orgán štátnej správy v prospech všetkých občanov SR. Úlohou ministra nie je obsadzovať miesta v štátnej správe politický preosiatymi čakateľmi na funkcie a skrývať sa pritom za kompetencie iných orgánov štátnej správy. Štátna správa má  byť apolitickým, odborným a vysoko morálnym systémom riadenia štátu a nie nástrojom na demonštráciu moci zo strany práve aktuálnej vlády. Neustále výmeny v štátnej správe, bez ohľadu na odbornosť a morálny kredit jej zamestnancov, oslabujú a destabilizujú jej praktický výkon i nezávislosť od politickej či ekonomickej moci. Tieto neustále výmeny sú taktiež spojené s vysokými ekonomickými nákladmi v podobe odstupného, preto verbálne komunikované šetrenie je obyčajným podvodom na občanoch.

Je mojou občianskou povinnosťou zastať sa ľudí, ktorých dlhodobo poznám a som presvedčený o ich odborných a morálnych kvalitách. Mám za to, že slušní ľudia v tejto krajine sú povinní zastať sa iných slušných ľudí – svojich susedov a spoluobčanov. Iba osobou angažovanosťou – tu a teraz – máme aspoň minimálnu šancu zastaviť šírenie latentného zla, ktorým je presiaknutá slovenská spoločnosť.

Ing. Peter Žiga, PhD., minister
Ministerstvo životného prostredia SR
Námestie Ľ. Štúra 1
Bratislava
812 35

Liptovský Mikuláš, 6.6.2012

   Vážený pán minister,

s hlbokým znepokojením sme zaznamenali informáciu o tom, že RNDr. Eva Stanková, PhD.  bola odvolaná z miesta prednostky OÚŽP v Žiline.

Nie je tomu tak dávno, čo sme prostredníctvom Krajského úradu životného prostredia v Žiline písomne ďakovali prednostke úradu za jej osobné nasadenie a neformálnosť pri ochrane a tvorbe životného prostredia. Pod jej vedením sa významne zmenilo pracovné nasadenie a prístup k práci zo strany pracovníkov úradu, ako aj komunikácia s oznamovateľmi  priestupkov na úseku životného prostredia.

OZ TATRY zaznamenáva napr. v problematike nelegálnych  skládok odpadov katastrofálny alibizmus, formálnosť a obštrukcie zo strany mnohých obvodných úradov životného prostredia a preto konanie OÚŽP v Žiline pod vedením RNDr. Evy Stankovej, PhD. hodnotíme ako vysoko profesionálne.   

Máme za to, že politické nominácie na miesta prednostov OÚŽP (ako aj na akékoľvek iné miesta v štátnej správe), bez zohľadňovania pracovných výsledkov a odbornosti súčasných prednostov (pracovníkov), majú deštruktívny vplyv na celkový spoločenský vývoj v SR a iba ďalej prehlbujú morálny a odborný relativizmus.         

    Vážený pán minister,

týmto Vás žiadame prehodnotiť odvolanie RNDr. Evy Stankovej, PhD. z miesta prednostky OÚŽP v Žiline.  

Mgr. Rudolf Pado
Predseda a projektový manažér OZ TATRY

Súvisiace články:

- Chválime a ďakujeme

- Považujú nás úradníci za sklerotikov

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.

TV

Ministrov žiadajú, aby si už neuťahovali z Johnsona

Podporovateľ brexitu s tým nemá problém, podľa Theresy Mayovej je to nedôstojné.


Už ste čítali?