Pán premiér, prestaňte zneužívať tento štát!

Autor: Rudolf Pado | 4.12.2012 o 13:04 | (upravené 4.12.2012 o 17:17) Karma článku: 27,86 | Prečítané:  7905x

„Skupinky mladých ľudí riadených západnými centrálami sa pokúsili v Bratislave narušiť verejný poriadok a rozvrátiť našu socialistickú záhradku. Verejná bezpečnosť zakročila primeranými prostriedkami. KSČ bude stať vždy na strane pracujúceho ľudu a nikdy nedovolí znevážiť výsledky jeho práce pri budovaní socialistického zriadenia ...“, toľko z ranných správ novembra 1989. Dnes je to tu opäť. Z centrály politbyra zaznela obava zo zneužívania študentov počas štrajku učiteľov.

Tieto vety som už niekde počul. Zaznievali z úst ľudí rovnakej krvnej skupiny z akej je dnes poskladaná vládna moc. Ľudí budujúcich jeden luxusný svet pre seba a druhý pre nás ostatných. Ľudí, ktorých predstava o našom svete bola a je ukrytá v prvomájových heslách na transparentoch, v gestách pri kladení vencov, vo frenetickom potlesku delegátov na zjazdoch, v obsahovo vyprázdnených prehláseniach, výzvach, zdraviciach  ...

Títo ľudia milujú kontrolu. Kontrolu iných, nie seba. Chcú odhaliť vaše názory a postoje, túžia vkradnúť sa do vašich životov a v nich hľadať slabiny, ktoré pri prvej príležitosti zneužijú. Za týmto účelom budujú sieť poslušných vazalov v štátnej správe a sieť úplatných občanov.  Funkcia v prebujnenom aparáte štátu, malý válovček v bezvýznamnom mestečku ... je odmenou za mlčanie a prisluhovanie.

Títo ľudia nenávidia, priam tŕpnu strachom, stratu kontroly. Boja sa ľudí pevných názorov a postojov, výmeny informácií,  organizovania sa ...

..... ak by mohli, aj dnes by ovládli listovú a elektronickú komunikáciu,  masívne by odpočúvali telefónne linky, zakázali fax, kopírku, internet, centralizovali tlač ...

... ak by mohli, opäť by po uliciach behali Ľudové milície, v dave by postávali muži v čiernych kabátoch a v bočných uličkách by na svoju príležitosť čakali vodné delá ...

Je však december 2012 ...

... a vládna moc je presiaknutá strachom ...

... strachom z toho, že sa začneme (nielen) pýtať my, napríklad to ...

... koľko „besied“, prednášok ... ste mali Vy - pán premiér -  a vaši politickí súputníci na rôznych  typoch škôl v ostatných rokoch?  Naše deti nezaujímajú vaše jednostranné politické názory a predstavy o fungovaní sveta.

Akým právom minister školstva zneužíva pôdu školy na politickú propagandu? Akým právom víťazoslávne rozdáva žiakom školy učebnice, ktoré majú byť včas a v primeranej kvalite dostupné všetkým študentom nášho bezplatného školstva?

Ako je možné, že vaša byrokracia – úradníci na rôznych katastrálnych a sociálnych úradoch, úradoch životného prostredia ... denno-denne zneužívajú svoje postavenie, nekonajú alebo konajú nezákonne ... spôsobujú občanom  a firmám ekonomické a morálne škody a podľa zákona o štátnej službe nenesú pritom žiadnu reálnu zodpovednosť za tieto skutky?

Aké oprávnenie majú politické úderky, aby rozhodovali o našich miliardách eur z európskych fondov,  bez akejkoľvek otvorenej spoločenskej diskusie nemanažovanej tzv. odborníkmi v rôznych radách a komisiách?

Akou páskou máte zalepené oči ak nevidíte desiatky prípadov predražených tendrov, verejných obstarávaní ... a platenie rôznych PR a konzultačných služieb, ktoré  nikto z občanov SR nepotrebuje?

Po akej krajine kráčate, ak nie ste schopný registrovať fakt, že obce ovládajú rôzne rodinné a záujmové klany často prepojené na centrálnu moc, ľudia s nedokončenou základnou školou, pre ktorých je zákon o obecnom zriadení iba bezcenným zdrapom papiera?

Dokedy najväčší lovec lykožrútov na Generálnej prokuratúre SR a priateľ mafiánov z Najvyššieho súdu SR budú v tejto krajine prominentnými vykladačmi práva a spravodlivosti?

Kedy budeme mať prezidenta, ktorý v jednej súvislej vete dokáže dešifrovať skratku OSN a porozumie geopolitickým vzťahom v Európe?

V akom čase „pomáhať a chrániť“ začne fungovať, a to bez ohľadu na politické a ekonomické postavenie poškodeného a bez ohľadu na dôležitosť či banálnosť skutku?  V ktorej dobe bude mať poškodený väčšie práva než páchateľ?

Koľko rokov či desaťročí bude ešte v SR vládnuť Spoločenstvo korupcie, nenažranosti a arogancie, modré či červené, namiesto Spoločenstva hodnôt, morálky a spravodlivosti?

Pán premiér, nie študenti zneužívajú túto krajinu, 23 rokov ju zneužívajú bezvýznamní politici hrajúci sa na európsku politickú elitu. Forma bez obsahu.

Vy, pán premiér, prestaňte zneužívať tento štát!

 

P.S:

S hlbokou úctou venované odvážnym študentom z bratislavských a trenčianskych škôl, nakoľko platí, buď dejiny vytvárate alebo budete len ich obeťou.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?