Raz za 30 rokov

Autor: Rudolf Pado | 28.8.2013 o 15:40 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  452x

Z obvodných úradov životného prostredia v Košickom kraji nám doručujú listy, ktorých obsahové znenie, vetná skladba a štylistika sú absolútne totožné. Asi niekto z koženého kresla v štátnej správe životného prostredia vydal usmernenie.

Okrem všeobecných fráz sa z listov veľa nedozviete, ale aj napriek tomu, sa pri pozornom čítaní, dopátrate k vzájomne si odporujúcim tvrdeniam resp. urobíte si obraz o práci štátnej správy v tejto krajine.         

„... Nakoľko v okrese prevažujú obce s menším počtom obyvateľom, jednoznačnú prevahu má domáce kompostovanie, ktoré dokladovanie je problematické ...“  Ako úrad dospel k záveru, že niečo nedokladovateľné má prevahu?  Čo potom horí v každej obci v záhradách resp. nachádza sa v každej nádobe na komunálny odpad, a tvorí súčasť každej nelegálnej skládky odpadu, ak nie biologicky rozložiteľný odpad?

- „Priestupky za porušenie týchto ustanovení zákona o odpadoch patria do kompetencie obcí. ... nebolo zistené, že by niektorá obec uložila pokutu za priestupky prejednávané v rámci kompetencií obcí.“  Z toho vyplýva, že vo všetkých obciach v okrese Rožňava žiadna fyzická alebo právnická osoba nespáchala priestupok v odpadovom hospodárstve? Asi žijem v inej krajine.

- „Mnohí starostovia obcí sa sťažujú na skutočnosť, že keď zber týchto odpadov (poznámka: nebezpečných, objemných) na obci vyhlásia, narazia na nezáujem zo strany občanov a nepodarí sa im dané odpady vyzberať.“  Je zaujímavé, že mnohí občania tvrdia niečo úplne iné, že takýto zber sa neorganizuje resp. organizuje sa vo frekvencií odporujúcej zákonu o odpadoch (povinnosť je min. 2-krát ročne).

- „OUŽP Rožňava dlhodobo upozorňuje pri kontakte so starostami obcí na rokovaniach, šetreniach ... na povinnosť zosúladiť VZN obce s platnou legislatívou ...“  Prečo potom mnohé obce nemajú niekoľko rokov žiadne VZN o odpadoch a drobných stavebných odpadoch? Sedia si počas rokovaní na ušiach? Alebo si pod „rokovaniami“ máme predstaviť priateľské  posedenie pri káve, pokec s bývalým spolužiakom, manželom sesternice ...  v kresle starostu?   

- „OUŽP Rožňava vykonáva kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o odpadoch a preneseného výkonu štátnej správy na úseku odpadového hospodárstva cca v 1-2 obciach okresu ročne.“  Štát vám práve oznámil, že skontroluje vašu obec  raz za 30 rokov. Začnite sa báť.

A karavána ide ďalej.            

4.JPG

 

5.JPG

6.JPG

7.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?