Kde sa stratil právny štát?

Autor: Rudolf Pado | 24.10.2013 o 14:40 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  1148x

Skoro dva roky po uvedení aplikácie TrashOut, ktorá mala napomôcť v „boji s nelegálnymi skládkami odpadov“, do prevádzky, Krajský úrad životného prostredia Nitra konštatuje: „Krajský úrad životného prostredia Nitra a jemu prislúchajúce OÚŽP neboli zo strany MŽP SR informované o zriadení resp. existencii aplikácie TrashOut pod jeho záštitou a tiež neboli informované komu sú určené údaje nahlásené prostredníctvom tejto aplikácie a ani o právnej záväznosti údajov nahlásených prostredníctvom tejto aplikácie.“ 

Pri minimálnom spoločenskom rozhľade by bola Krajskému úradu životného prostredia Nitra genéza „kauzy“ TrashOut úplne zrejmá.

Od nástroja pre „boj s nelegálnymi skládkami odpadov“, s mediálnym požehnaním MŽP SR, sa posunula k virtuálnej hre pre naivných občanov, bez akejkoľvek právnej záväznosti vyvolávajúcej konanie zodpovedných orgánov.

Hrajme sa a klikajme ...

... kým zodpovedné orgány štátu, samosprávy a polícia budú odriekať mantru zbavovania sa zodpovednosti, vzájomného obviňovania sa a nekonečných výhovoriek ...  

Už iba naivní rojkovia a autori aplikácie popierajú realitu a fakt, že štátu sú životné prostredie  a aktívni občania úplne ukradnutí. Hra na EIA, trvalo udržateľný rozvoj ... bezobsažné frázy.   

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako si nevšíma neplnenie oznamovacej povinnosti povinnými osobami – vlastníkmi, správcami a nájomcami  pozemkov, ktorí majú povinnosť nelegálne skládky na svojich pozemkoch ohlasovať obci a, po ESO reforme,  okresnému úradu.            

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako ignoruje neplnenie povinnosti obcí v oblasti odpadového hospodárstva – od povinného triedenia zložiek komunálneho odpadu (papier, sklo, plasty, kovy, biologicky rozložiteľné odpady), cez povinné organizovanie zberu nebezpečného a objemného odpadu min. 2-krát ročne, po stovky ohňov, v ktorých, okrem biologicky rozložiteľných odpadov horí aj viera v právny štát.

Zlaté Klasy sú len ukážkou toho aké rozmery môže dosiahnuť alibizmus samosprávy a štátnej správy životného prostredia.

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako si jeho volení zástupcovia neželali, aby aktívni občania boli účastníkmi konania a proces odstraňovania nelegálnych skládok odpadov sa logistický zjednodušil cestou rozloženia zodpovednosti.     

Zvykajme si. Politici nás potrebujú len k voľbám a úradníci k skladaniu sa na ich platy. Je jedno či sú modrí, červení, zelení ... Spoločenstvo alibizmu a nekonania.

Aplikácia TrashOut a údaje v nej sú zrejme, podľa KÚŽP Nitra, určené Marťanom. S nádejou dvíham hlavu k oblohe ...     
  

1.JPG

2.JPG

3.JPG

      

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?