Otvorený list poslancom NR SR

Autor: Rudolf Pado | 6.3.2014 o 15:40 | Karma článku: 8,55 | Prečítané:  1173x

Je to ako hádzanie kamienkov do hlbokej vody. Žblnk, malé vlnky putujúce k brehu a ... kameň sa stráca v temných vodách. Žblnk, žblnk, žblnk ... Zdanlivo bezvýznamné kamienky padajúce do hlbočiny politickej arogancie. Bezradnosť?  Ale prečo? Každá akcia raz vyvolá reakciu. Iba jazero, v čase pokoja, si myslí, že je večné. Kamienky a snehové vločky však vedia svoje  – o hrádzach a lavínach. Stačí jeden kamienok, posledná vločka ... a veci sa dramatický pohnú dopredu. Hlavy hore ... žblnk, žblnk ... 

Malá veľká krajinaMalá veľká krajina

VEC: Slovensko ako smetisko

   Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec,

počas septembrovej schôdze  NR SR  bol predložený:

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Mikuláša HUBU, Miroslava KADÚCA a Petra POLLÁKA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 223/2001 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=6&ID=621)


, ktorý nebol hlasovaním posunutý do druhého čítania.

Vďaka tomu, že aj pri ochrane a tvorbe životného prostredia, ide viac o politické tričko predkladateľa návrhu než o skutočné riešenie predmetného problému, sa situácia na Slovensku neustále zhoršuje. Argument prípravy veľkej novely zákona o odpadoch, ktorú doteraz verejnosť nevidela a ktorej znenie sa mení „každý týždeň“, neobstojí.  

Turistická destinácia zvaná Slovensko, prezentovaná ako „Malá veľká krajina“ sa mení na smetisko porastené inváznymi druhmi rastlín,  so systematicky devastovanou verejnou  a nelesnou drevinovou vegetáciou, presakujúcimi žumpami ...  A na to všetko,  s pokojom Angličana, sa pozerá naša ESO štátna spáva a samospráva. O polícii a prokuratúrach ani nehovoriac.

V tejto krajine si nikto nič nerobí z neplnenia oznamovacej povinnosti vlastníkmi, správcami a nájomcami pozemkov, ktorú majú určenú v zákone o odpadoch, ale za to sa veľmi úspešne realizujú obštrukcie voči iným oznamovateľom  nelegálne uloženého odpadu – aktívnym občanom, MVO ...      

V tejto krajine nikomu nevadí, že mediálnym partnerom aplikácie TrashOut je aj MŽP SR a to iste ministerstvo rozpošle podriadeným úradom „usmernenie“ v ktorom ich v podstate vyzve k nekonaniu, nakoľko aplikácia nemá oporu v zákone o správnom konaní. Čo tam potom, že občania  tejto krajiny  - voliči a daňoví poplatníci, v dobrej viere, do dnešných dní ohlásili vyše 2 700 nelegálnych skládok odpadu.

Netušíme komu a prečo tento stav, ktorý denno-denne dokumentujú aktívni občania tejto krajiny, vyhovuje – napr. Horné Saliby a Šintava,   ale skúste sa zamyslieť nad týmito obrázkami  a odpovedať si na otázku: Ide mi o takýto obraz krajiny? 

Ako hovorí český popularizátor vedy Václav Cílek: Krajina je obrazom ľudí, ktorí ju obývajú. 

A možno Vám je to jedno ...

... možno nastal čas, aby sme obrázky reálneho Slovenska, nie Slovenska z kriedového papiera,  poskytli významným zahraničným touroperátorom, prezentovali na medzinárodných veľtrhoch cestovného ruchu, prípadne doplnili podklady, ktoré boli v súvislosti s našou kandidatúrou na ZOH 2022 zaslané MOV  ...

... a ukázali svetu, že kráľ je nielenže  nahý, ale kráľ dokonca začal svoju nahotu prezentovať ako spoločenský štandard.

                S pozdravom

Mgr. Rudolf Pado
Predseda a projektový manažér OZ TATRY


Prvé „odpovede“ poslancov NR SR:

Poštová schránka príjemcu je plná a momentálne neprijíma žiadne ďalšie správy. Pokúste sa správu odoslať znova neskôr alebo kontaktujte priamo príjemcu:

vladimir.janos@nrsr.sk
pavol_goga@nrsr.sk
stefan_gasparovic@nrsr.sk
vladimir_janos@nrsr.sk
peter_osusky@nrsr.sk
peter_muransky@nrsr.sk
anna_vittekova@nrsr.sk
eva_hufkova@nrsr.sk
gabor_gal@nrsr.sk
ivan_uhliarik@nrsr.sk
stefan_hreha@nrsr.sk
mojmir_mamojka@nrsr.sk
jan_podmanicky@nrsr.sk
ladislav_kamenicky@nrsr.sk
ivan.stefanec@nrsr.sk
iveta.liskova@nrsr.sk
jana.valova@nrsr.sk
dusan.munko@nrsr.sk
maros.kondrot@nrsr.sk
lubos.martinak@nrsr.sk

Iný dôvod nedoručenie správy:

robert.madej@nrsr.sk
peter_fitz@nrsr.sk
jozef_jezik@nrsr.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?