59 783 € a život ide ďalej

Autor: Rudolf Pado | 17.6.2015 o 12:03 | Karma článku: 6,59 | Prečítané:  1934x

Podľa zákona o odpadoch je obec zodpovedná za komunálne  a drobné stavebné odpady. No a čo? Ako ukazuje príklad z Andoviec, obec sa nemusí zaujímať ani o vlastné pozemky ...  

... a to aj za cenu, že táto ľahostajnosť vedie k nelegálnemu uloženiu 6 000 m³ odpadu  a k spôsobenej škode na životnom prostredí vo výške 59 783,62 €.

No a čo?

Páchateľ ostal nestotožnený, starostka obce užívajúca benefity verejnej funkcie za nič nemôže a obec nemá peniaze na odstránenie nelegálnej skládky, ktorá sa rozrástla do týchto rozmerov len a len vďaka jej dlhodobému nekonaniu.

Mimochodom, žiadny zákon SR nepozná možnosť neplniť si zákonné povinností – v tomto prípade odstrániť skládku a odpad odovzdať na zneškodnenie alebo zhodnotenie   – z dôvodu nedostatku disponibilných finančných zdrojov (skúste ako fyzická osoba neodviesť napr. Sociálnej poisťovni 5 eur, čo sa bude diať). OÚ – odboru starostlivosti o životné prostredie a polícii to však zjavne nevadí.

O dva roky bude mať skládka 7 000 m³ a spôsobená škoda narastie o pár tisíc eur ... No a čo?  Život ide ďalej ...    

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?