Bulletin: Krajina pre ľudí – ľudia pre krajinu

Autor: Rudolf Pado | 27.2.2011 o 8:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  225x

Ako už naznačuje podnadpis „bulletin pre ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť tvár Slovenska“, tento materiál je určený  predovšetkým ľuďom, ktorým nie je ľahostajný stav životného prostredia v ich bezprostrednom okolí. 

Pohľad z Levočských vrchov na Vysoké TatryPohľad z Levočských vrchov na Vysoké TatryRudolf Pado

Materiál prináša informácie o problematike nelegálnych skládok odpadov z pohľadu legislatívy, ich mapovaní a nechýba tu ani vzor pre napísanie podnetu samospráve a štátnej správe.

V ďalšej časti nazvanej „Neseparujte sa! Separujte s nami“ sa aktivista dozvie ako zaviesť separovaný zber odpadov na škole či v obci a ako pracovať s verejnosťou. V tejto časti sú predstavené metódy „od dverí k dverám“, rovesnícke vzdelávanie, „povedzme to doma“ a pod.

V bulletine nechýba ani časť prinášajúca informácie a inšpirácie, kde čitateľ nájde typy na výstavy, publikácie a aktivity súvisiace s danou problematikou. 

Materiál vydalo OZ TATRTY v roku 2008. Pokiaľ máte o bulletin záujem v pdf. formáte (cca 3 MB), napíšte adresu oztatry@slovanet.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?