Venujte 2 % asignáciu dane OZ TATRY

Autor: Rudolf Pado | 10.2.2011 o 12:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  237x

Zákon o dani z príjmov umožňuje firmám a občanom poukázať 2% dane z príjmu neziskovým organizáciám. Asignácia 2 % dane nie je darom a teda ani filantropiou. Poskytovateľovi však umožňuje rozhodnúť sa, komu ich poukáže. Ide teda o nepriamu podporu neziskových organizácií štátom, a to poskytnutím časti daní, ktorá by inak skončila v štátnom rozpočte.


Prečo venovať 2 %-nú asignáciu dane OZ TATRY?

Občianske združenie TATRY je dôveryhodná organizácia, ktorá pracuje v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia, environmentálneho vzdelávania ... už viac ako desať rokov. Realizovali sme vyše 120 lokálnych, regionálnych a celoslovenských projektov. V ostatnom čase sme, okrem iného:

- Už niekoľko rokov sa venujeme logistike odstraňovania environmentálnych záťaží z krajiny (len v rokoch 2009 a 2010 sme iniciovali konania na odstránenie cca 800 nelegálnych skládok odpadov).

- OZ TATRY investovalo v uplynulých dvoch rokoch  do logistiky  triedeného zberu odpadov 28 285 €, napr. 36 výchovno – vzdelávacím zariadeniach v hornom Liptove sme odovzdali 496 ks 45-litrových interiérových nádob určených na separovaný zber odpadov v  hodnote 10 082 eur.

Občianske združenie TATRY je popredná mimovládna environmentálna  organizácia, ktorá má svoju dlhodobú víziu zadefinovanú v „Programe  obnovy krajiny v podtatranskom regióne“.

Občianske združenie TATRY je dvojnásobným držiteľom japonskej environmentálnej ceny „Sasakawa Environmental Award“ (2000, 2002), držiteľom „Národnej ceny za kultúrne a prírodné dedičstvo 2004“, držiteľom Ceny rady  mládeže Slovenska za podporu práce s deťmi a mládežou – „MOST 2006“, držiteľom   britskej environmentálnej ceny „International Green Apple Awards“ (2007), držiteľom Ceny odpadového hospodárstva „Zlatý mravec“ (2010). Predseda OZ TATRY je držiteľom „Ceny Liptova 2000“ v kategórii Ochrana a tvorba životného prostredia.

OZ TATRY bolo zaregistrované ako prijímateľ asignácie dane na Notárskom úrade v Liptovskom Mikuláši, na ul. 1. mája č. 54, dňa 11.10.2010, a to notárkou JUDr. Milenou Geškovou.

Údaje  o organizácií k venovania 2 %-nej asignácie:

IČO: 37802712                                                                           
Právna forma: občianske  združenie
Obchodné meno: Občianske združenie TATRY
Sídlo – ulica: KEMI
Číslo: 627/5
PSČ: 031 04
Obec: Liptovský Mikuláš 

Právnické a fyzické osoby deklarujú venovanie  2%-nej asignácie dane prostredníctvom prehlásenia priamo v daňovom priznaní.  
Zamestnanci vypĺňajú „potvrdenie“ a „vyhlásenie“ (na požiadanie na elektronickej adrese oztatry@slovanet.sk Vám ich zašleme). Tlačivá je možné získať aj cez internetovú stránku http://www.rozhodni.sk.             

Uvedomte si prosím, že 2 %-ná asignácia nepredstavuje pre Vás žiadne zvýšené finančné náklady, nakoľko ide o finančné prostriedky, ktoré buď venujete mimovládnej organizácií alebo „prepadnú“ v prospech štátneho rozpočtu. Vopred Vám  ďakujeme za podporu.

VENUJTE  NÁM  2 %  ZO  ZAPLATENEJ  DANE  ZA  ROK  2010.
VRÁTIME VÁM  OVEĽA VIAC!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?