Venujte 2 % asignáciu dane OZ TATRY

Autor: Rudolf Pado | 10.2.2011 o 12:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  249x

Zákon o dani z príjmov umožňuje firmám a občanom poukázať 2% dane z príjmu neziskovým organizáciám. Asignácia 2 % dane nie je darom a teda ani filantropiou. Poskytovateľovi však umožňuje rozhodnúť sa, komu ich poukáže. Ide teda o nepriamu podporu neziskových organizácií štátom, a to poskytnutím časti daní, ktorá by inak skončila v štátnom rozpočte.


Prečo venovať 2 %-nú asignáciu dane OZ TATRY?

Občianske združenie TATRY je dôveryhodná organizácia, ktorá pracuje v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia, environmentálneho vzdelávania ... už viac ako desať rokov. Realizovali sme vyše 120 lokálnych, regionálnych a celoslovenských projektov. V ostatnom čase sme, okrem iného:

- Už niekoľko rokov sa venujeme logistike odstraňovania environmentálnych záťaží z krajiny (len v rokoch 2009 a 2010 sme iniciovali konania na odstránenie cca 800 nelegálnych skládok odpadov).

- OZ TATRY investovalo v uplynulých dvoch rokoch  do logistiky  triedeného zberu odpadov 28 285 €, napr. 36 výchovno – vzdelávacím zariadeniach v hornom Liptove sme odovzdali 496 ks 45-litrových interiérových nádob určených na separovaný zber odpadov v  hodnote 10 082 eur.

Občianske združenie TATRY je popredná mimovládna environmentálna  organizácia, ktorá má svoju dlhodobú víziu zadefinovanú v „Programe  obnovy krajiny v podtatranskom regióne“.

Občianske združenie TATRY je dvojnásobným držiteľom japonskej environmentálnej ceny „Sasakawa Environmental Award“ (2000, 2002), držiteľom „Národnej ceny za kultúrne a prírodné dedičstvo 2004“, držiteľom Ceny rady  mládeže Slovenska za podporu práce s deťmi a mládežou – „MOST 2006“, držiteľom   britskej environmentálnej ceny „International Green Apple Awards“ (2007), držiteľom Ceny odpadového hospodárstva „Zlatý mravec“ (2010). Predseda OZ TATRY je držiteľom „Ceny Liptova 2000“ v kategórii Ochrana a tvorba životného prostredia.

OZ TATRY bolo zaregistrované ako prijímateľ asignácie dane na Notárskom úrade v Liptovskom Mikuláši, na ul. 1. mája č. 54, dňa 11.10.2010, a to notárkou JUDr. Milenou Geškovou.

Údaje  o organizácií k venovania 2 %-nej asignácie:

IČO: 37802712                                                                           
Právna forma: občianske  združenie
Obchodné meno: Občianske združenie TATRY
Sídlo – ulica: KEMI
Číslo: 627/5
PSČ: 031 04
Obec: Liptovský Mikuláš 

Právnické a fyzické osoby deklarujú venovanie  2%-nej asignácie dane prostredníctvom prehlásenia priamo v daňovom priznaní.  
Zamestnanci vypĺňajú „potvrdenie“ a „vyhlásenie“ (na požiadanie na elektronickej adrese oztatry@slovanet.sk Vám ich zašleme). Tlačivá je možné získať aj cez internetovú stránku http://www.rozhodni.sk.             

Uvedomte si prosím, že 2 %-ná asignácia nepredstavuje pre Vás žiadne zvýšené finančné náklady, nakoľko ide o finančné prostriedky, ktoré buď venujete mimovládnej organizácií alebo „prepadnú“ v prospech štátneho rozpočtu. Vopred Vám  ďakujeme za podporu.

VENUJTE  NÁM  2 %  ZO  ZAPLATENEJ  DANE  ZA  ROK  2010.
VRÁTIME VÁM  OVEĽA VIAC!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?