OZ TATRY získalo zlatého mravca

Autor: Rudolf Pado | 12.2.2011 o 12:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  340x

Dňa 11. novembra 2010 sa v rámci 6. medzinárodného kongresu „Deň odpadového hospodárstva“ uskutočnilo slávnostné vyhlásenie víťazov 5. ročníka súťaže „Zlatý mravec 2010“. V kategórii „Inovatívny počin“ zvíťazilo Občianske združenie TATRY s projektom „Neseparujte sa! Separujte s nami“. Občianske združenie TATRY  získalo ocenenie za dlhoročné úsilie zamerané na podporu separovaného zberu komunálneho odpadu. Cenu  prebrala Jana Júdová, členka predsedníctva OZ TATRY. 

RNDr. Jana Júdová, PhD., členka predsedníctva OZ TATRY preberá cenu RNDr. Jana Júdová, PhD., členka predsedníctva OZ TATRY preberá cenu "Zlatý mravec 2010"

OZ TATRY realizuje kampaň „Neseparujte sa! Separujte s nami“ od roku 2005. Dňa 15.10.2007 bolo medzi OZ TATRY a mestom Liptovský Mikuláš podpísané „MEMORANDUM o vzájomnom spoločnom postupe, porozumení, neobchádzaní a zabezpečení vzájomnej spolupráce a vymedzení vzájomných práv a povinností“.

Od roku 2005, od ktorého OZ TATRY realizuje kampaň „Neseparujte sa! Separujte s nami“, vzrástlo množstvo vyseparovaných hlavných komodít v zberovej oblasti VPS – Liptovský Mikuláš o 62,46 %, pričom zber papiera vzrástol o 28,79 %, skla o 68,52 %, plastov o 92,30 %, kovových obalov o 239,01 % viacvrstvových kombinovaných obalov tzv. tetrapakov o 200,90 %. V objeme to predstavuje rast množstva vyzbieraných komodít z 872,30 t v roku 2005 na  1 417,19 t v roku 2009. 

Od roku 2008 boli aktivity kampane  financované v rámci rovnomenných projektov, ktoré boli finančne podporené z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Ocenenie v odpadovom hospodárstve „Zlatý mravec“ sa udeľuje na Slovensku od roku 2006. Vyhlasovateľmi tohto prestížneho ocenenia sú Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH), Asociácia priemyselnej ekológie na Slovensku (ASPEK), Slovenské priemyselné združenie pre obaly (SLICPEN) a spoločnosť Tanzer Consulting Slovakia, s.r.o. O udelení ocenení rozhodovala tento rok 13-členná komisia odborníkov zložená nielen z expertov na odpadové hospodárstvo, ale aj zástupcov MŽP SR, ZMOS, akademickej obce, poradenských spoločností, priamych poskytovateľov služieb v tejto oblasti, stavovských asociácií a vyhlasovateľov.

4.jpg

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?