Výstava „TATRY 2004-2005 (Fakty a otázniky)“

Autor: Rudolf Pado | 5.3.2011 o 14:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  105x

Výstava zachytáva vývoj udalostí a mapuje aktivity v Tatranskom národnom parku od novembra 2004, kedy sa jeho územím prehnala ničivá veterná smršť. Výstava zároveň ponúka reálny obraz nášho najstaršieho národného parku a poskytuje možnosť pozrieť sa na Tatry aj z druhej, odvrátenej strany. Z tej, ktorá sa prevažne do spravodajstva médií nedostáva a bežný človek tak nemá možnosť utvoriť si objektívny pohľad na situáciu v Tatrách. Autorskými fotografiami do tejto výstavy prispeli Ján Dobšovič (Klub stráže prírody), Ján Krošlák (denník SME), Martin Marenčin (fotograf v slobodnom povolaní), Juraj Rizman (Greenpeace), Ľudo Sluka (Nadácia Ekopolis), Juraj Švajda (Správa TANAP) a Juraj Vysoký (WWF). Výstava vznikla prispením Fondu Tatry pri Nadácii Ekopolis.

Samotná výstava TATRY 2004-2005 (FAKTY A OTÁZNIKY) pozostáva z cca 40-45 zalaminovaných fotografií formátu A4 (fotografie budú priebežne dopĺňané) a jedného zarámovaného plagátu rozmeru cca 100 x 50 cm.

Keďže výstava je voľne dostupná, záujemcovia z radov mimovládnych organizácií, štátnych a neštátnych inšitúcií a organizácií, školských subjektov atď. sa v prípade záujmu o jej zapožičanie môžu informovať v  Nadácii Ekopolis (http://www.ekopolis.sk).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?