Fair Trade príbehy „z prvej ruky“

Autor: Rudolf Pado | 5.3.2011 o 14:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  135x

Dvadsaťpäť príbehov Fair Trade producentov a producentiek, ktoré vznikli na základe e-mailovej komunikácie alebo spracovaním údajov z web stránky možno od mája 2010 nájsť na portáli www.ferovepribehy.sk. Férové príbehy vytvorili študenti 16-tich slovenských škôl v rámci projektu „Fair Trade z prvej ruky" realizovaného Centrom environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Študentské tímy pod dohľadom dvadsiatich pedagogičiek a jedného pedagóga od novembra minulého roku do marca 2010 oslovovali vybrané Fair Trade farmy a spoločnosti, ktoré vopred súhlasili s komunikáciou. Certifikované Fair Trade spoločnosti z Kene, Palestíny, Ekvádoru a ďalších 16 krajín odpovedali na otázky slovenských detí a poslali im fotografie z pracovného či súkromného života. Študenti sa zaujímali najmä o to, ktoré komodity farmy a spoločnosti pestujú či vyrábajú, aké výhody čerpajú po vstúpení do systému spravodlivého obchodu, ale pýtali sa aj, ako ľudia z krajín globálneho Juhu trávia voľný čas po práci.

Tak sa nielen spotrebitelia a spotrebiteľky, ktorí majú záujem o zlepšenie postavenia producentov a producentiek z rozvojových krajín, ale aj široká verejnosť má možnosť dozvedieť, akým spôsobom sa pestuje čaj vo Vietname, vanilka v Indii či vyrábajú tradičné ručne pletené koše v Svazijsku pod záštitou spravodlivého obchodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?