Vyčistime si Slovensko – výzva ministra životného prostredia SR

Autor: Rudolf Pado | 25.3.2011 o 17:50 | (upravené 28.3.2011 o 16:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  339x

V piatok 22. apríla 2011 si ľudia na celom svete pripomenú Svetový deň Zeme. Dennodenne môžeme prostredníctvom médií sledovať  zmeny a výkyvy počasia či rôzne prírodné katastrofy a nešťastia, ktoré sú ukážkou obrovskej sily prírody. Je nepopierateľné, že naša planéta Zem sa mení vplyvom globálneho otepľovanie, ku ktorému prispievajú nielen energetické a priemyselné spoločností, ale aj samotní ľudia.

Tak si ho už konečne vyčistime ... a neza ... me opäťTak si ho už konečne vyčistime ... a neza ... me opäť

Pri príležitosti Svetového dňa Zeme vyzýva Ministerstvo životného prostredia SR svoje rezortné organizácie, krajské a obvodné úrady životného prostredia, neziskové a mimovládne organizácie, základné a stredné školy a rovnako aj súkromný sektor k zapojeniu sa do celoslovenskej akcie „Vyčistime si Slovensko“. Všetci tí, ktorým leží na srdci čistota našej prírody a stav životného prostredia sa môžu zapojiť do akcie zameranej na zbieranie odpadu, čistenie prírody a iné aktivity s cieľom zvýšenia ekologického povedomia obyvateľov Slovenska.

Postup je jednoduchý. Stačí, aby sa vaša organizácia/inštitúcia zaregistrovala cez registračný formulár na internetovej stránke http://www.denzeme.eu a vyplnila miesto, čas a popis aktivity. Takisto môžete požiadať o zaslanie pracovných pomôcok, ktoré sú príspevkom ministerstva k tejto akcii. Počet pracovných pomôcok je limitovaný na 100 kusov rukavíc a 30 kusov vriec pre každý zaregistrovaný subjekt. Registráciu je potrebné zrealizovať od 28. marca do 13. apríla 2011.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?