Hľadanie najkrajšej dediny

Autor: Rudolf Pado | 13.5.2011 o 8:00 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1092x

Po roku 1989 sa ako včely vyrojili  rôzne súťaže v naj .... Tento trend neobišiel ani hodnotenie slovenských obcí. Rôzne tlačové správy organizátorov súťaží sa predbiehajú v chválospevoch  o jedinečnosti ich laureátov. Táto návnada sa dá zhltnúť iba vtedy, ak sa s predmetnými obcami neoboznámite  detailne. A zrazu, máte pocit ... , že príslušné komisie zrejme hodnotia viac pohostinnosť príslušnej obce, kvalitu propagačných materiálov, verejné priestory, ktoré im ukážu zástupcovia obce ..., než súhrnné  ekonomické, sociálne a environmentálne parametre viditeľné v jej intraviláne či extraviláne.

TV Oravia: „Sedliacka Dubová bola vlani vyhlásená ako najkrajšia obec Slovenska. Viacerých táto informácia udivila, pretože mali pocit, že na Slovensku máme aj o čosi krajšie obce, či dedinky. V súťaži, ktorú vyhlasuje prostredníctvom internetu Slovakregion sa táto obec umiestnila v roku 2010 na treťom mieste.“  Viac na http://www.tvoravia.sk/clanok/sk/Sedliacka-Dubova-tretia-najkrajsia-obec-SR

Niekoľko záberov zo Sedliackej Dubovej:

8.jpg

9.jpg

V inej súťaži o titul „Dedina roka“ zvíťazila v roku 2009 obec z okresu Zvolen – Dobrá Niva. „Oproti ďalším jedenástim konkurenčným obciam stavili na bohatý spolkový a spoločenský život, aktivity v oblasti folklóru, remesiel, športu a na zachovávanie ľudovej kultúry.“ Titul „Dedina roka“ 2009 získala obec v rovnomennej súťaži, ktorú raz za dva roky organizuje Slovenská agentúra životného prostredia.

Poďme sa pozrieť, čo mohol návštevník v okolí tejto dediny uvidieť:

1.jpg

3.jpg

4.JPG

5.JPG

6.JPG

 7.JPG

Donieslo sa mi do uší, že obec nemôže za to, ako vyzerá jej okolie, že nemá vplyv na správanie sa podnikateľských subjektov v jej k. ú., ba dokonca jej vplyv  na občanov je minimálny ...  Hmm, dovolím si zásadne nesúhlasiť. Mnohé problémy  v obciach sú nielenže v kompetenčnom  riešení samotných obcí, ale v mnohých prípadoch bola obec povinná v zmysle platných zákonov SR konať resp. zaznamenané skutočností oznámiť príslušným  orgánom štátnej správy resp. Policajnému zboru SR.

Hľadanie laureátov akýchkoľvek cien má byť hľadaním výnimočností  a nie podliezaním latky v mene akéhosi PR výsledku.

    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?