Súťaže ku kompostovaniu

Autor: Rudolf Pado | 11.5.2011 o 9:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  138x

Priatelia Zeme – SPZ a Centrum environmentálnych aktivít vyhlásili prvý ročník celoslovenskej súťaže „Miss Kompost“. Jej zmyslom je zvýšiť povedomie o kompostovaní ako súčasti moderného životného štýlu a tvorivosť ľudí pri využívaní biologického odpadu.  Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto kompostuje pre vlastnú potrebu bez ohľadu na druh kompostovania. Stačí, ak pošle tri fotografie so stručným opisom svojho kompostu, uvedie „jeho miery“ (výšku, šírku a dĺžku) a „jedálny lístok“.

Môže tiež pripojiť zaujímavú alebo humornú udalosť, ktorá sa mu pri kompostovaní prihodila. Zároveň si súťažiaci odloží vrecúško kompostu, ktorého kvalitu posúdi porota. Všetci finalisti získajú hodnotné vecné ceny, ktoré do súťaže poskytol hlavný partner súťaže – internetový obchod Kompostery.sk. Uzávierka prihlášok je 31.augusta 2011. Viac informácií na: miss.kompost@priateliazeme.sk.

OZ TATRY už dávnejšie vyhlásilo súťaž „O najkrajšie kompostovisko“  v meste Liptovský Mikuláš a jeho mestských častiach.  Čo je potrebné urobiť? Odfotografujte Vaše kompostovisko a fotografie (veľkosť aspoň 1 Mb) zašlite na adresu elektronickej pošty oztatry@slovanet.sk. V elektronickej pošte uveďte: meno a priezvisko, vek, adresu, telefónne číslo, adresu miesta, na ktorom sa kompostovisko nachádza. Pridajte niekoľko riadkov z “histórie“ kompostoviska. Termín uzávierky súťaže je 15.6.2011. Hlavnou cenou je finančná odmena vo výške 100,00 €.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?