Detské centrum pohybu

Autor: Rudolf Pado | 8.6.2011 o 9:38 | Karma článku: 2,07 | Prečítané:  679x

Dňa 5.5.2011 zorganizovalo OZ TATRY celodenný seminár pre žiakov základných škôl a pedagógov zo základných a materských škôl v Liptovskom Mikuláši k otvoreniu „Detského centra pohybu“, ktoré bolo vytvorené pri  základnej  škole Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši. Seminára sa zúčastnilo 46 účastníkov vrátane lektorov. 

Výroba dopravných značiekVýroba dopravných značiek

Počas seminára prezentovala PhDr. Soňa Paulínyová z Mestskej polície Liptovský Mikuláš základy dopravnej výchovy,  zástupca Slovenského Červeného kríža –  územného spolku Liptov Ing. Miroslav Farkaš predstavil tému „Kardiopulmonálna resuscitácia u dospelých a detí. Prvá pomoc pri dusení. Privolanie pomoci.“  Do programu prispeli aj študenti Strednej zdravotníckej školy – Liptovský Mikuláš  Jakub Srnka, Nadežda Mikulíková, Monika Tkáčová, Nikola Hámerská, a to predstavením programu „Mladý záchranár.“  Mgr. Rudolf Pado, predseda a projektový manažér OZ TATRY, prezentoval koncepciu zelených ciest pre zdravie – „Greenways“ a taktiež predstavil projekt „Detského centra pohybu“.

Na záver seminára predseda OZ TATRY odovzdal riaditeľovi základnej školy Janka Kráľa PaedDr. Júliusovi Lichardusovi materiálno – technické vybavenie „Detského centra pohybu“ v hodnote 2 321 eur. Vybavenie „Detského centra pohybu“ tvorí po 25 ks kvalitných kolobežiek, detských cyklistických prilieb a  reflexných viest, ako aj 50 ks dopravných značiek z kartónu, ktoré vyrobili žiaci ZŠ Janka Kráľa. 

Vybavenie „Detského centra pohybu“ je k dispozícii ľubovoľnej formálnej či neformálnej skupine, ktorá si ho prostredníctvom ZŠ Janka Kráľa môže požičať  pre realizáciu dopravnej výchovy, športových aktivít a výletov v rámci Liptova. Vybavenie je prístupné aj rodinám s deťmi.

Projekt OZ TATRY „Detské centrum pohybu“ bol podporený z Nadačného fondu Stredoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis, v rámci grantového  programu „Jazdím bez nehôd 2010.“ Hodnotiaca komisia vybrala z 26 projektov 10 najlepších, za ktoré mali možnosť hlasovať zamestnanci Stredoslovenskej energetiky. Z hlasovania vyšlo 6 najlepších projektov, medzi ktoré sa zaradil aj projekt OZ TATRY, ktorý skončil na 3. mieste.  

Prevádzkový poriadok Detského centra pohybu na http://zsjankakralalm.edupage.org/files/Informacie_k_Detskemu_centru_pohybu.pdf 

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?