Povedzme to doma

Autor: Rudolf Pado | 21.6.2011 o 10:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  127x

Táto metóda umožňuje preniesť získané informácie zo školy do domácností, a to v oblastiach: energia a odpady, realizácia malého „energetického auditu“ v domácnostiach, pochopenie zmyslu energetického označovania výrobkov a separovania odpadov.

Prostredníctvom formulára je možné zistiť, ktoré pravidlá, z hľadiska šetrenia energiami, sa v domácnosti, v ktorých žijú deti, nerešpektujú. Jednoduchý formulár umožňuje taktiež porovnať domáce spotrebiče z hľadiska spotreby elektrickej energie s progresívnymi výrobkami na slovenskom trhu. Menšie deti majú možnosť vymaľovať „klimatický motív“, ktorý sa nachádza na pracovnom liste.

Formulár sa dá využiť aj ako marketingový nástroj: pri realizovanom prieskume v domácnostiach sa zistí „kde sú slabé miesta správania sa obyvateľov obce (mesta, mestskej časti)“. Na základe tohto poznania sa dá vymyslieť a realizovať lokálna kampaň, ktorej cieľom je vyvolať zmenu nevhodného správania sa obyvateľov.  

Formulár je možné získať na adrese: oztatry@slovanet.sk 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?