Tréning k prírodným záhradám

Autor: Rudolf Pado | 12.7.2011 o 16:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  195x

Každá dokonalá záhrada by mala mať tri jednoduché vlastnosti: mala by poskytovať mnohoraký úžitok, mala by byť pekná a mala by niesť v sebe ušľachtilý ideál. Jednoducho  povedané, mala by to byť prirodzená, prírodná záhrada, biozáhrada ... Základom takejto dobre fungujúcej záhrady je dobrý dizajn, založený na pozorovaní a spoznaní pozemku. V dňoch 20. a 21. septembra 2011 sa v areáli ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom  Mikuláši uskutoční , v rámci  rovnomenného projektu podporeného Ministerstvom školstva SR z  programu „Enviroprojekt 2011“,  2-dňový tréning „Prírodná záhrada v environmentálnej výchove“.  Počas tréningu sa okrem teoretickej časti budú jeho účastníci podieľať na  praktickom budovaní  jazierka a bylinnej špirály.  Prihlášky a informácie o tréningu je možné vyžiadať na elektronickej adrese oztatry@slovanet.sk . Počet účastníkov tréningu je obmedzený.

O projekte "Prírodná záhrada v environmentálnej výchove":

Pod týmto názvom  sa skrýva spoločný projekt ZŠ Janka Kráľa a OZ TATRY, ktorý bol vo výške 2 547 eur podporený Ministerstvom  školstva SR (MŠ SR) v rámci  grantovej schémy   Enviroprojekt 2011.  MŠ SR podporilo 29 projektov zo 193 hodnotených. 

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie prírodnej záhrady pri ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, ktorej priestor bude využívaný pre praktické a medzipredmetové environmentálne vzdelávanie  žiakov školy, ako aj organizovanie rôznych vzdelávacích a metodických podujatí pre ďalšie cieľové skupiny.  Prírodná záhrada bude pozostávať  zo záhradného  jazierka, bylinnej špirály a výsadby tradičných  okrasných a ovocných druhov stromov v exteriéroch školy. 

V rámci projektu bude, v spolupráci s OZ SOSNA , zorganizovaný  2-dňový tréning k téme vytvárania prírodných záhrad, ktorý bude prístupný aj verejnosti.  Ďalším podujatím,  určeným pre verejnosť , bude „Deň prírodných záhrad“ ,  počas ktorého budú žiaci školy prezentovať najlepšie výstupy k danej téme -  výtvarné a literárne práce, power-pointové prezentácie, postery, ktoré vznikli počas výchovno – vzdelávacieho procesu na jednotlivých predmetoch. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?