Interaktívna výstava Energia 3. tisícročia – registrácia zahájená

Autor: Rudolf Pado | 30.9.2011 o 11:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

EkoFond, neinvestičný fond zriadený SPP, inicioval a podporil vznik novej interaktívnej putovnej výstavy o energii nazvanej „Energia 3. tisícročia.“ Autorský výstavu pripravila Živica – Centrum environmentálnej a etickej výchovy.

OZ TATRY, po úspešnom turné výstavy „Klíma nás spája“,  zastrešilo opätovne, v spolupráci s dlhodobými regionálnymi partnermi, turné výstavy v podtatranskej oblasti:

- 10.1.2012 do 7.2.2012 – Námestovo (Dom kultúry)
- 13.2.2012 do 2.3.2012 – Dolný Kubín (Centrum voľného času Domček)
- 12.3.2012 – 30.3.2012 – Liptovský Mikuláš (ZŠ Janka Kráľa) 
- 4.4.2012 – 15.5.2012 – Poprad (Podtatranské múzeum)
- 18.5.2012 – 27.6.2012 – Spišská Nová Ves (Múzeum Spiša)

Výstava umožní žiakom pochopiť dôležitosť a nevyhnutnosť úspor energie. Sústredením sa na tematiku z holistického pohľadu, žiaci nielen pochopia širšie súvislosti, ale prakticky budú schopní aplikovať nadobudnuté teoretické poznatky o úspore energie a nových technológiách do svojho každodenného života.

Prostredníctvom pútavých exponátov, početných aktivít a pokusov budú žiaci motivovaní k prebudeniu záujmu o prírodné vedy. Cieľom výstavy taktiež je, aby si žiaci uvedomili, že možnosť ako šetriť energiu a ako zmenšiť svoju ekologickú stopu je v rukách každého jednotlivca. Žiaci majú preto šancu svojím konaním ovplyvniť ďalšie smerovanie tejto spoločnosti. Nevyhnutnosťou je, aby žiaci pochopili širšie súvislosti spojené s témou energia a nadobudli holistický pohľad na danú tému obsiahnutú v nasledujúcich oblastiach:

-  Environmentálne súvislosti ako napr.  vplyv energie na životné prostredie, ekologická stopa, dopady klimatických  zmien na ekosystémy...
-  Ekonomický kontext, ktorý okrem iného zahŕňa peak oil, vplyv klimatických zmien na ekonomiku, efektívnosť úspor energie..
-  Socio-kultúrnu oblasť s dôrazom na problematiku rozvojových krajín, dopadov klimatických zmien v tejto oblasti, populačným rastom, nárastom spotreby energie v rozvojom svete...
-  Filozofický rozmer, ktorý nastoľuje otázky ohľadne spotreby, dobrovoľnej skromnosti a nekonzumného životného štýlu

Podrobné informácie  o obsahu výstavy: http://www.platforma.ekofond.sk/informacie-o-vystave

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

- Hlavná cieľová skupina: Výstava je určená najmä pre druhý stupeň základných škôl  (nie je podmienkou) a pre stredné školy, a jej témou sú neobnoviteľné a obnoviteľné zdroje energie, úspory energie, klimatické zmeny a dobrovoľná skromnosť.

- Dĺžka programu: 90 minút (2 vyučovacie hodiny)

- Časový rámec programov:  OZ TATRY stanovilo nasledovný časový rámec programov -  8.00 až 9.30 hod.,  9.30 až 11.00 hod.,  11.00 až 12.30 hod.,  12.30 až 14.00 hod., 14.00 až 15.30 hod. V niektorých inštitúciách je možné výstavu absolvovať aj počas soboty resp. nedele (po individuálnej dohode s múzeom).   

- Maximálny počet žiakov v skupine: 30

- Sprievodca výstavou: Žiakov bude celou výstavou sprevádzať vyškolený lektor.

- Bulletin k výstave: Učitelia získajú zdarma  bulletin k výstave s popismi jednotlivých exponátov, cvičení a pokusov vrátane odkazov  na   informácie na multimediálnej platforme Ekofondu, kde majú prístup ku kvalitným vzdelávacím materiálom, videám, pokusom a e - learningu.

- Špeciálna aktivita: Počas trvania výstavy, každú stredu od 13.00 do 17.00 hod., bude  v priestoroch výstavy inštalovaný  infostánok SPP o energetickom poradenstve, ktorý je určený pre verejnosť.

REGISTRÁCIA  SKUPÍN  NA  VÝSTAVU

Po skúsenostiach s výstavou „Klíma nás spája“ Vás prosíme, aby ste si objednávanie výstavy nenechávali na poslednú chvíľu, najmä ak chcete, aby sa na výstave zúčastnilo čo najviac tried z Vašej školy. Počet programov v každom meste je kapacitne obmedzený!
    
- Na výstavu sa objednávajte v meste, ktoré Vám najviac vyhovuje. Registrácia na výstavu prebieha od tejto chvíle.

-  Účasť na výstave je podmienená objednávkou realizovanou vopred cez  elektronický portál:
http://www.platforma.ekofond.sk/registracia-na-interaktivnu-vystavu

-  Objednávka programu je záväzná.  Zrušiť sa dá len cez elektronický portál. Toto opatrenie je nevyhnutné z hľadiska optimálneho využitia termínov výstavy v tom-ktorom meste.   

-  Maximálna veľkosť skupiny: do 30 žiakov.

- Pre vzdialenejšie skupiny odporúčame spojiť návštevu výstavy s ďalšími aktivitami v cieľovom meste, a to v rámci exkurzie,  školského výletu, OČAPu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?