A projekt za projektom sa valí ...

Autor: Rudolf Pado | 25.10.2011 o 22:45 | Karma článku: 1,01 | Prečítané:  207x

Poslanci mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši schválili dňa 8.9.2011 Uznesenie MZ č. 89/2011 v ktorom súhlasili s predložením žiadosti Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš v rámci výzvy OPŽP-P04-11-3. Ide o  projekt „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v Liptovskom Mikuláši“ s celkovou výškou oprávnených nákladov 1 114 975,76 €.

Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by podobný projekt – „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v okrese Liptovský Mikuláš“, ktorý má schválenú výšku oprávnených nákladov 2 576 746,86 € dlhodobo nestagnoval. Prvé informácie o podpore tohto projektu boli publikované už v roku 2009 a do dnešného dňa, nielen občania mesta Liptovský Mikuláš, nemajú možnosť vidieť žiadne hmatateľné výsledky projektu. Aktivity predmetného projektu mali byť pritom ukončené v roku 2011.  

V rámci projektu mala byť vybudovaná nová separačná hala  v hodnote cca 1,26 mil. Eur, zavedená nová technológia separačnej linky v hodnote cca 0,69 mil. Eur, obstaraných 5 ks špeciálnych automobilov v hodnote cca 0,43 mil. Eur a zakúpených 100 ks zberných nádob o objeme 1 100 litrov a 5 ks zberných kontajnerov o objeme 7 m³. Súčasťou projektu mala byť propagačno – informačná kampaň k triedeniu odpadov, nová internetová stránka a konferencia. Odmeny rôznych expertov a manažérov projektu prevyšujú čiastku 40 tisíc Eur.  

Ako samotný názov projektu prezrádza, realizácia projektu bola a je viazaná na okres Liptovský Mikuláš (zberovú oblasť Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš)   a indikátory úspešnosti projektu predpokladajú istý počet zapojených obcí do systému triedenia a zberu odpadov  (nie ich pokles),  podstatné zvýšenie miery triedenia odpadov, zvýšenie počtu triedených komodít, atď.

Prístup mesta k projektu „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v okrese Liptovský Mikuláš“ vyvoláva pochopiteľnú otázku: „Aká je schopnosť  zodpovedných pracovníkov implementovať európske projekty?“  
  
Informačné zdroje:

- Uznesenie MZ zo dňa 8.9.2011 číslo 89/2011 Projekt  „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov  v Liptovskom Mikuláši“ (http://www.mikulas.sk/files/File/uznesenia/2011/uz0892011.pdf)

- Projekt „Zvýšenie kvality separovaného zberu v Liptovskom Mikuláši“ (http://www.mikulas.sk/files/File/uznesenia/2011/uz0892011.pdf)  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zelenina z Lidla pohorela v amatérskom teste. Dá sa veriť domácim meračom?

Internetom sa šíri video, v ktorom neznámy muž meria dusičnany v zelenine a ovocí.

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.


Už ste čítali?