A projekt za projektom sa valí ...

Autor: Rudolf Pado | 25.10.2011 o 22:45 | Karma článku: 1,01 | Prečítané:  215x

Poslanci mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši schválili dňa 8.9.2011 Uznesenie MZ č. 89/2011 v ktorom súhlasili s predložením žiadosti Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš v rámci výzvy OPŽP-P04-11-3. Ide o  projekt „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v Liptovskom Mikuláši“ s celkovou výškou oprávnených nákladov 1 114 975,76 €.

Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by podobný projekt – „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v okrese Liptovský Mikuláš“, ktorý má schválenú výšku oprávnených nákladov 2 576 746,86 € dlhodobo nestagnoval. Prvé informácie o podpore tohto projektu boli publikované už v roku 2009 a do dnešného dňa, nielen občania mesta Liptovský Mikuláš, nemajú možnosť vidieť žiadne hmatateľné výsledky projektu. Aktivity predmetného projektu mali byť pritom ukončené v roku 2011.  

V rámci projektu mala byť vybudovaná nová separačná hala  v hodnote cca 1,26 mil. Eur, zavedená nová technológia separačnej linky v hodnote cca 0,69 mil. Eur, obstaraných 5 ks špeciálnych automobilov v hodnote cca 0,43 mil. Eur a zakúpených 100 ks zberných nádob o objeme 1 100 litrov a 5 ks zberných kontajnerov o objeme 7 m³. Súčasťou projektu mala byť propagačno – informačná kampaň k triedeniu odpadov, nová internetová stránka a konferencia. Odmeny rôznych expertov a manažérov projektu prevyšujú čiastku 40 tisíc Eur.  

Ako samotný názov projektu prezrádza, realizácia projektu bola a je viazaná na okres Liptovský Mikuláš (zberovú oblasť Verejnoprospešných služieb Liptovský Mikuláš)   a indikátory úspešnosti projektu predpokladajú istý počet zapojených obcí do systému triedenia a zberu odpadov  (nie ich pokles),  podstatné zvýšenie miery triedenia odpadov, zvýšenie počtu triedených komodít, atď.

Prístup mesta k projektu „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov v okrese Liptovský Mikuláš“ vyvoláva pochopiteľnú otázku: „Aká je schopnosť  zodpovedných pracovníkov implementovať európske projekty?“  
  
Informačné zdroje:

- Uznesenie MZ zo dňa 8.9.2011 číslo 89/2011 Projekt  „Zvýšenie kvality separovaného zberu odpadov  v Liptovskom Mikuláši“ (http://www.mikulas.sk/files/File/uznesenia/2011/uz0892011.pdf)

- Projekt „Zvýšenie kvality separovaného zberu v Liptovskom Mikuláši“ (http://www.mikulas.sk/files/File/uznesenia/2011/uz0892011.pdf)  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?