Obchodná politika VPS Liptovský Mikuláš

Autor: Rudolf Pado | 26.10.2011 o 1:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  315x

Občianske združenie TATRY sprostredkovalo, počas jesene 2010, stretnutie so zástupcom spoločnosti  TMR, a. s., ktorá mala záujem  riešiť v spolupráci s VPS – Liptovský Mikuláš triedenie odpadov v ich prevádzkach v Demänovskej Doline. Išlo by o komplexný systém triedenia odpadov od vrcholových staníc lanoviek až po hotely v majetkovom vlastníctve TMR, a.s.  

Stretnutia  sa zúčastnil viceprimátor Ing. arch. Pavel Bobák, CSc a riaditeľ VPS – Liptovský Mikuláš Ing. Dušan Grešo. Stretnutie bolo veľmi konštruktívne a dynamické. Priamo na prvom stretnutí bol odkomunikovaný celý zámer a bola dohodnutá spolupráca medzi VPS – Liptovský Mikuláš a TMR a. s. Zúčastnené strany sa dohodli na predložení zmluvy a obchodných podmienok zo strany VPS – Liptovský Mikuláš. 

OZ TATRY súhlasilo s tým, že pokiaľ majú Verejnoprospešné služby k dispozícii nevyužité  120-litrové nádoby na triedenie odpadov, ktoré im dalo OZ TATRY k dispozícii, budú poskytnuté pre vrcholové stanice lanoviek.

TMR, a.s., ponúkla pomerne unikátny systém zvozu  vytriedených odpadov z jednotlivých  vrcholových staníc na miesto centrálneho zvozu  a dohodla sa s OZ TATRY na prípadnom školení pracovníkov v jednotlivých prevádzkach.          

Zdalo sa, že aspoň v časti Demänovskej Doliny  sa podarí vytvoriť verejno – súkromné  partnerstvo, ktoré uvedie do súladu rozvoj cestovného ruchu a ochranu životného prostredia. Radosť však bola predčasná. Nové komunálne voľby prerušili všetky úspešne naštartované procesy.    

Podľa informácií OZ TATRY nebola do dnešných dní uzatvorená medzi TMR, a.s a VPS – Liptovský Mikuláš žiadna  zmluva, ktorá by zastrešovala predmetný projekt. Prečo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zelenina z Lidla pohorela v amatérskom teste. Dá sa veriť domácim meračom?

Internetom sa šíri video, v ktorom neznámy muž meria dusičnany v zelenine a ovocí.

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.


Už ste čítali?