Šmolkovia, viac vám už neverím

Autor: Rudolf Pado | 4.2.2012 o 15:14 | Karma článku: 16,54 | Prečítané:  1753x

Neverím vám, aj keď vymeníte celú kandidátku. Celé roky sa oháňate "inou politickou kultúrou", "občianskou spoločnosťou" .... a v skutočnosti ste arogantne nekultúrni a občiansku spoločnosť potrebujete len a len k voľbám resp. pre odpočet bruselským inštitúciám.

To, čo predvádzate v celoštátnej politike, ste úspešne naočkovali aj do politiky komunálnej,  kde novodobí gubernátori nerešpektujú iné  názory, zneužívajú  mestské a obecné média pre trvalú propagandu, prideľujú dotácie len spriazneným osobám a subjektom, obsadzujú úrady novodobými súdruhmi ...

Každý, kto ma iný názor, postaví sa proti vám ... je  odsunutý na "52-kolaj", vytláčaný zo spoločenského života, šikanovaný vašimi úradníkmi ...  pričom presne toto ste vyčítali Ficovi a jeho vláde.

Sprivatizovali ste nielen hmotný majetok, ale každý deň sa pokúšate sprivatizovať ideály nežnej revolúcie. Ste stranou naučených fráz a politického klišé. Hráte sa na jediných vykladačov tých správnych zásad demokracie.

V roku 1989 som prežil niekoľko úžasných týždňov počas nežnej revolúcie. Denne  sme spávali niekoľko hodín, naháňali  sa s príslušníkmi Ľudových milícii, pripravovali a roznášali letáky, mobilizovali ľudí pred rôznymi veľkými podnikmi v Bratislave ... a zažívali niečo, čo sa neopakuje každý deň.
Predovšetkým vďaka nasadeniu nás – pešiakov - sa demonštrácie s niekoľkými stovkami ľudí zmenili na masové zhromaždenia,  ktoré prerástli až do generálneho štrajku.

Zažil som odchod stoviek rovesníkov domov po telefonátoch ich rodičov „Len sa do ničoho nezapleť.“
Zažil som mediálnu manipuláciu verejnej mienky v ostatných častiach Slovenska („... malé skupiny antisocialistických živlov sa pokúsili v Bratislave narušiť verejný  poriadok ...“).
Zažil som výkriky z okien televízie „ ... veď s vami urobia poriadok“, ktoré sa cca po 10 dňoch zmenili na transparenty typu „televízia je s vami“. 
Až vtedy som si naplno uvedomil dejinný fakt, že väčšina ľudí si vždy počká  na to, ako to napokon dopadne, a pridá sa k víťazovi.
 
Napriek tomu, bolo to úžasné obdobie plné nádeje a očakávania, s neskutočnou solidaritou medzi ľuďmi ...
... ale NIKDY, ani v najhoršom sne, som si nepomyslel, že v roku 2012 budeme riešiť podobne deficity demokracie proti akým sme sa postavili v roku 1989.

Áno, v obchodoch je neporovnateľne viac tovaru, hranice sú otvorené, na cestách je 10-krát viac aut ... (možno toto niekomu stačí).

Ale rovnako, ako pred rokom 1989, ste si sprivatizovali verejný priestor, úradníci sú nedotknuteľná kasta, buzerujete ľudí za tri neodvedené eura, pričom ste dovolili rozkradnúť hmotné či nehmotné bohatstvo tejto krajiny. 
Vymáhateľnosť práva je determinovaná politickým a spoločenským statusom. Relativizovali ste spravodlivosť  a morálku a preto dnes každý kto dodržiava zákony, vyhlášky, VZNka ..., zaujíma sa o veci verejné, je pokladaný za idiota, ktorý nemá čo robiť (v mediálnom preklade "občianskeho aktivistu") .

Obľúbenými frázami vašej polície je "skutok sa nestal", "skutok nie je trestným činom". 

Prežili ste všetky aféry bez akejkoľvek ujmy a pokojne naďalej rozdeľujete miliardy zo štátnych a európskych fondov kamarátom a včera založeným mimovládnym organizáciám.

Udeľujete si koncoročné, polročné, mimoriadne, vianočné ... odmeny za prácu, ktorú ste povinní vykonávať  v zmysle svojho pracovného  zaradenia, a to v čase keď nás – naozaj obyčajných ľudí – vyzývate k šetreniu a skromnosti.  

Každý rok z vašich úst počúvame o „poslednom roku uťahovania si opaskov“, krajších zajtrajškoch a švajčiarskych dôchodkoch.  Opäť sa máme pre vás obetovať, rovnako, ako sa musela obetovať generácia 1948, 1968.   

Nezaujímajú vás ľudia ako konkrétne príbehy, lebo pre vás sme „ľudské zdroje“, ktoré môžete beztrestne, rovnako ako prírodné, čerpať a vyčerpať. Z tejto krajiny ste urobili jednu veľkú 400-eurovú  montážnu linku a vyvolali najväčší exodus schopných ľudí v povojnovej histórií.

Nezaujíma vás ničenie kultúrnych pamiatok a prírodných zákutí, vyľudňovanie dedín, pustnutie tisícov hektárov  slovenskej krajiny ... , lebo vaša ekonomika je postavená  na uplácaní zahraničných investorov a nie na podpore rodinných firiem a živnostníkov.

Osvojili ste si bruselský slovník plný fráz a pokrytectva. Projekty sa nerealizujú ale implementujú,  zakrývanie zločinov nazývate politická korektnosť, darmožráčov spoločenský vylúčeným spoločenstvom ... V slovnej hmle sa skryje všetko – emisie, nástenky, teplárne ...   

Zo Slovenska ste urobili krajinu, kde žiť znamená poslednú možnosť voľby, nie prvú.  

Dnes mi je jasne, že kým "pešiaci" na prelome rokov 1989/1990 "robili" revolúciu ľudia ako vy využívali strategické informácie pre prípravu najväčšej lúpeže štátneho majetku v dejinách strednej Európy a trvalé zakonzervovanie vašich osôb vo verejných funkciách.

A preto sa bojíte. Bojíte sa, že dejiny sa vždy neopakujú v ich nežnej podobe. Parafrázujúc Anonymus: „Prichádzame ...“  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?