Kto je tu boľševik, pán minister?

Autor: Rudolf Pado | 16.2.2012 o 15:36 | (upravené 16.2.2012 o 15:45) Karma článku: 11,80 | Prečítané:  1554x

A je to tu! Sme boľševici. To nepriamo prehlásil človek, dokonca v pozícii ministra životného prostredia, ktorého ak by ste v diskusii nazvali Maďarom, tak by sa tým okamžite zoberali všetky ľudsko-právne organizácie a strana Most-Híd by si neodpustila protestné stanovisko. Boľševikom je pravdepodobne, podľa tohto vysoko postaveného úradníka ústredného orgánu štátnej správy, za nič iné totiž akéhokoľvek ministra nepokladám, každý, kto má iný názor, v tomto prípade na smerovanie ochrany prírody a krajiny. V priebehu niekoľkých minút sa stali boľševikmi ľudia, ktorých prínos pre reálnu ochranu prírody je niekoľkonásobne väčší než počet nič neriešiacich tlačových správ vyprodukovaných Ministerstvom  životného prostredia SR za jeden týždeň.   

Minister životného prostredia SR Ing. József Nagy takto reagoval na  výzvu viac ako 50 vedcov SR na zastavenie stavebných činností s významným dopadom na prírodu národných parkov až do prijatia ich zonácie podľa medzinárodných štandardov.  

Po nástupe Beatrice Hudákovej do pozície hovorkyne ministerstva  životného prostredia začali mať mediálne výstupy – z hľadiska ich početnosti a obsahu – charakter typický pre komerčné firmy a samosprávu. Nie novinári, občianski aktivisti, verejnosť ... určujú témy, ktoré ich zaujímajú, ale verejnú mienku formuje aktívna ponúka mediálnych výstupov zo strany ministerstva. V tenise by sme túto stratégiu nazvali „vnútiť súperovi svoju hru“, v environmentálnej problematike táto stratégia veľmi úspešne odvádza verejnosť od skutočných problémov životného  prostredia.

A tak sa z tlačových správ dozviete, že si máte vyčistiť Slovensko, že minister je správny chlap lebo vie upratať za inými, ale nedozviete sa prečo si vlastníci, nájomcovia a správcovia neplnia oznamovaciu povinnosť nelegálnych skládok odpadov a koľko sankcií za nesplnenie oznamovacej povinnosti bolo v tom-ktorom roku udelených.       

Dozviete sa, že inšpektorát odpadového hospodárstva udelil v uplynulom roku 284 pokút vo výške 220 tisíc eur, ale nedozviete sa ako je možné, že desiatky obcí nemajú do dnešného dňa zavedený žiadny zber povinných zložiek (papier, sklo, plasty, kovy, oddelený zber nebezpečných odpadov), stovky obcí majú zavedený zber len niektorej z povinných zložiek resp. za zavedený separovaný zber pokladajú vyloženie „štyroch“ kontajnerov na 1 500 obyvateľov, desiatky obcí nemajú VZN o odpadoch resp. za takéto VZN mylne a trúfalo vydávajú VZN o miestnych daniach a poplatkoch za odpady, prečo sa v obciach spaľujem v rozpore so zákonom o odpadoch tzv. zelený odpad ... a kde sú v týchto prípadoch obvodné úrady životného prostredia a SIŽP.

Ste preventívne varovaný pred astmou z peľu ambrózie palinolistej, ale pre istotu sa nepozerajte z vlakov, autobusov, áut ... na stovky hektárov pohánkovca japonského, pohánkovca českého, pohánkovca sachalinského, netýkavky žliazkatej, zlatobyle kanadskej, zlatobyle obrovskej ... , inváznych druhov, ktoré je podľa § 7 ods. 3) zákona NR SR č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny vlastník (správca, nájomca) pozemku povinný odstraňovať spôsobom uvedeným vo vyhláške MŽP SR č. 24/2003 Z. z., a o pozemok sa starať takým spôsobom, aby zamedzil opätovnému šíreniu týchto druhov.

Je vítané, ak si vyrátate ekologickú stopu, vyberiete sa na túru s Naturou ..., len sa prosím Vás nezaoberajte tečúcimi žumpami a pevnými hnojiskami, buldozérom na Skalnatom plese, (ne)náhodnými ťažbami v národných parkoch, nelegálnymi skládkami odpadov za skoro každou dedinou. Nahraďte realitu virtuálnou realitou a možno sa dočkáte aj Ceny ministra životného prostredia.

Obvodné úrady životného prostredia, Slovenská inšpekcia životného prostredia, Slovenská agentúra životného prostredia, Štátna ochrana prírody SR  ... (áno, toľko rôznych štruktúr tu paralelne existuje) ... sú infiltrované ľuďmi, ktorých hlavnou pracovnou náplňou je hľadať dôvody ako veci nerobiť, ako si nepohnevať kamarátov zo samospráv, firiem ...

A tento minister niekoho nazve boľševikom?  Už len 23 dní, pán minister ...  

P.S: Ak nabudúce pôjdete na čučoriedky do národného parku, tak zásadne len s buldozérom. Nič menšie nie je mimo turistických chodníkov povolené.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?