Pri ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši vznikne školské arborétum

Autor: Rudolf Pado | 12.4.2012 o 15:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  148x

Iba 23 projektov z 561 platných žiadostí získalo finančnú podporu v rámci 6. ročníka grantového programu Zelené oázy, medzi nimi aj projekt OZ TATRY - Zelená oáza pri škole. Finančná podpora vo výške 3 140 eur umožní združeniu pokračovať v skrášľovaní areálu základnej školy Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši.

Predseda a projektový manažér OZ TATRY Rudolf Pado na margo projektu povedal: „Naším cieľom bolo pri Základnej škole Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši vybudovať učebňu v prírode a malé školské arborétum. Pripravili  sme dve varianty projektu. Nakoľko mesto Liptovský Mikuláš neposkytlo OZ TATRY z rozpočtu mesta na rok 2012 ani cent, budeme realizovať jednoduchšiu variantu. Celkové náklady odhadujeme na približne  4 700 eur a projekt bude spolufinancovať základná škola a občianske združenie. So základnou školou máme neformálnu spoluprácu založenú na vzájomnej dôvere a skutočnom partnerstve. Škola okrem realizácie projektov pomáha pri mnohých dobrovoľníckych aktivitách OZ TATRY.  Osobne si veľmi vážim flexibilnosť riaditeľa školy, prístup pána školníka či ďalších nepedagogických zamestnancov k dianiu na škole a  nasadenie pedagógov aj žiakov školy.“

V 6. ročníku grantového programu Zelené oázy, ktorý vyhlásila Nadácia Ekopolis a spoločnosť SLOVNAFT, a,s.  získalo podporu celkom 23 projektov v celkovej výške 56 000 €. Do uzávierky prvého kola, koncom novembra 2011,  poslali  žiadatelia až 561 platných  žiadostí v celkovej sume 2 mil. 466 tisíc eur. Z nich postúpilo 112 do druhého kola na dopracovanie. Finálny výber 23 projektov urobil poradný výbor na svojom stretnutí  v polovici marca.  Z geografického hľadiska bolo najviac projektov podporených v Banskobystrickom kraji (6), v Trenčianskom, Žilinskom a Prešovskom po 3 projekty. Z Bratislavského, Trnavského, Košického a Nitrianskeho  kraja boli vybrané po 2 projekty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?