Vyhlásenie súťaže o Lesoochranársky čin roka

Autor: Rudolf Pado | 4.5.2012 o 15:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Nadácia Zelená nádej vyhlasuje jedenásty ročník medzinárodnej súťaže o Lesoochranársky čin roka. Nominácie na lesoochranárske činy jednotlivcov zo Slovenska, Čiech a Poľska vykonané v rokoch 2010 a 2011 alebo nominácie na dlhodobú činnosť s pozitívnym dopadom na záchranu lesov a ich biodiverzity je možné posielať do 20. mája 2012 na adresu Nadácia Zelená nádej, 082 13 Tulčík 27 alebo elektronicky na main@gpf.sk .  

Do súťaže môže nominovať každý, kto vie o konkrétnej aktivite, ktorá prispela k záchrane lesa, buď priamym fyzickým, alebo nepriamym administratívnym, mediálnym, či legislatívnym zásahom. V nominácii je potrebné uviesť popis konkrétneho činu alebo dlhodobej činnosti, časové obdobie a špecifikovať konkrétne pozitívne dopady na les. Nevyhnutné sú kontaktné údaje včítane telefónneho čísla a/alebo elektronickej adresy oboch osôb, nominovanej i nominujúcej. Nominovať sa môžu aj činy ľudí, ktorí sa ochrane lesov venujú profesionálne, ak daný skutok vykonali nad rámec svojich bežných pracovných povinností alebo zaužívaných zvyklostí.

O víťazovi rozhodne 9-členná medzinárodná porota. V minulom roku výsledky neboli vyhlásené, ale zaslané nominácie budú zaradené do hodnotenia v tomto roku. Víťaz bude vyhlásený 14. júna 2012.

V predchádzajúcich ročníkoch boli medzi nominovanými nielen lesníci, lesní robotníci a ochranári zo štátnej správy a mimovládnych organizácií, ale aj radoví občania, zástupcovia médií, vedci i vládni úradníci. Sumár všetkých doposiaľ ocenených ľudí je zverejnený tu . 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Predvolebná diskusia SME: Ako vidia Bratislavu Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý

Kam by mal Bratislavský samosprávny kraj smerovať? Sledujte SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?