Vyhlásenie súťaže o Lesoochranársky čin roka

Autor: Rudolf Pado | 4.5.2012 o 15:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Nadácia Zelená nádej vyhlasuje jedenásty ročník medzinárodnej súťaže o Lesoochranársky čin roka. Nominácie na lesoochranárske činy jednotlivcov zo Slovenska, Čiech a Poľska vykonané v rokoch 2010 a 2011 alebo nominácie na dlhodobú činnosť s pozitívnym dopadom na záchranu lesov a ich biodiverzity je možné posielať do 20. mája 2012 na adresu Nadácia Zelená nádej, 082 13 Tulčík 27 alebo elektronicky na main@gpf.sk .  

Do súťaže môže nominovať každý, kto vie o konkrétnej aktivite, ktorá prispela k záchrane lesa, buď priamym fyzickým, alebo nepriamym administratívnym, mediálnym, či legislatívnym zásahom. V nominácii je potrebné uviesť popis konkrétneho činu alebo dlhodobej činnosti, časové obdobie a špecifikovať konkrétne pozitívne dopady na les. Nevyhnutné sú kontaktné údaje včítane telefónneho čísla a/alebo elektronickej adresy oboch osôb, nominovanej i nominujúcej. Nominovať sa môžu aj činy ľudí, ktorí sa ochrane lesov venujú profesionálne, ak daný skutok vykonali nad rámec svojich bežných pracovných povinností alebo zaužívaných zvyklostí.

O víťazovi rozhodne 9-členná medzinárodná porota. V minulom roku výsledky neboli vyhlásené, ale zaslané nominácie budú zaradené do hodnotenia v tomto roku. Víťaz bude vyhlásený 14. júna 2012.

V predchádzajúcich ročníkoch boli medzi nominovanými nielen lesníci, lesní robotníci a ochranári zo štátnej správy a mimovládnych organizácií, ale aj radoví občania, zástupcovia médií, vedci i vládni úradníci. Sumár všetkých doposiaľ ocenených ľudí je zverejnený tu . 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?