Otvorený list ministrovi životného prostredia SR

Autor: Rudolf Pado | 7.6.2012 o 8:34 | (upravené 7.6.2012 o 8:40) Karma článku: 9,64 | Prečítané:  803x

Koreň slová minister má pôvod v latinčine a znamená pomocník resp. služobník. Úlohou ministra je riadiť určitý orgán štátnej správy v prospech všetkých občanov SR. Úlohou ministra nie je obsadzovať miesta v štátnej správe politický preosiatymi čakateľmi na funkcie a skrývať sa pritom za kompetencie iných orgánov štátnej správy. Štátna správa má  byť apolitickým, odborným a vysoko morálnym systémom riadenia štátu a nie nástrojom na demonštráciu moci zo strany práve aktuálnej vlády. Neustále výmeny v štátnej správe, bez ohľadu na odbornosť a morálny kredit jej zamestnancov, oslabujú a destabilizujú jej praktický výkon i nezávislosť od politickej či ekonomickej moci. Tieto neustále výmeny sú taktiež spojené s vysokými ekonomickými nákladmi v podobe odstupného, preto verbálne komunikované šetrenie je obyčajným podvodom na občanoch.

Je mojou občianskou povinnosťou zastať sa ľudí, ktorých dlhodobo poznám a som presvedčený o ich odborných a morálnych kvalitách. Mám za to, že slušní ľudia v tejto krajine sú povinní zastať sa iných slušných ľudí – svojich susedov a spoluobčanov. Iba osobou angažovanosťou – tu a teraz – máme aspoň minimálnu šancu zastaviť šírenie latentného zla, ktorým je presiaknutá slovenská spoločnosť.

Ing. Peter Žiga, PhD., minister
Ministerstvo životného prostredia SR
Námestie Ľ. Štúra 1
Bratislava
812 35

Liptovský Mikuláš, 6.6.2012

   Vážený pán minister,

s hlbokým znepokojením sme zaznamenali informáciu o tom, že RNDr. Eva Stanková, PhD.  bola odvolaná z miesta prednostky OÚŽP v Žiline.

Nie je tomu tak dávno, čo sme prostredníctvom Krajského úradu životného prostredia v Žiline písomne ďakovali prednostke úradu za jej osobné nasadenie a neformálnosť pri ochrane a tvorbe životného prostredia. Pod jej vedením sa významne zmenilo pracovné nasadenie a prístup k práci zo strany pracovníkov úradu, ako aj komunikácia s oznamovateľmi  priestupkov na úseku životného prostredia.

OZ TATRY zaznamenáva napr. v problematike nelegálnych  skládok odpadov katastrofálny alibizmus, formálnosť a obštrukcie zo strany mnohých obvodných úradov životného prostredia a preto konanie OÚŽP v Žiline pod vedením RNDr. Evy Stankovej, PhD. hodnotíme ako vysoko profesionálne.   

Máme za to, že politické nominácie na miesta prednostov OÚŽP (ako aj na akékoľvek iné miesta v štátnej správe), bez zohľadňovania pracovných výsledkov a odbornosti súčasných prednostov (pracovníkov), majú deštruktívny vplyv na celkový spoločenský vývoj v SR a iba ďalej prehlbujú morálny a odborný relativizmus.         

    Vážený pán minister,

týmto Vás žiadame prehodnotiť odvolanie RNDr. Evy Stankovej, PhD. z miesta prednostky OÚŽP v Žiline.  

Mgr. Rudolf Pado
Predseda a projektový manažér OZ TATRY

Súvisiace články:

- Chválime a ďakujeme

- Považujú nás úradníci za sklerotikov

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?