Rozhodnutie Tlačovej rady SR

Autor: Rudolf Pado | 7.6.2012 o 15:53 | (upravené 7.6.2012 o 16:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  263x

Občianske združenie TATRY sa v súvislosti s článkom „Mesto mrzí, že OZ Tatry jednostranne ukončilo spoluprácu“ v mesačníku Mikuláš č. 10/2011 obrátilo na Tlačovú radu Slovenskej republiky nakoľko vydavateľ mesačníka – mesto Liptovský Mikuláš – neumožnil OZ TATRY na publikované tvrdenia reagovať. Tlačová rada SR vo svojom rozhodnutí č. k. 13/2011 konštatuje porušenie Etického kódexu novinára a vyzýva vydavateľa k zverejneniu predmetného rozhodnutia v najbližšom možnom vydaní periodika Mikuláš po doručení tohto rozhodnutia. OZ TATRY verí, že vydavateľ periodika bude akceptovať výzvu Tlačovej rady SR.  

Tlačová rada Slovenskej republiky rozhodla takto: 

I. Tlačová rada Slovenskej republiky k o n š t a t u j e, že uverejnením článku „Mesto mrzí, že OZ Tatry jednostranne ukončilo spoluprácu“ v mesačníku  Mikuláš č.10/2011 na str. 13 tým, že v článku odporcu nebola dodržaná zásada spravodlivosti a slušnosti a zásada nestrannosti, vyváženosti a objektivity, tým, že odporca neposkytol priestor na vyjadrenie sťažovateľovi, ktorého konanie je témou novinárskeho príspevku, teda nedal slovo všetkým zainteresovaným v záujme spracovať tému (doplnil autor blogu z dôvodu nezmyselnosti vety: ... za účelom, s cieľom ... ) čo najobjektívnejšieho a najpravdivejšieho informovania verejnosti, k porušeniu čl. II., ods. 1 a 2 Etického kódexu novinára, d o š l o.     

II. Tlačová rada Slovenskej republiky vyslovuje v súvislosti s uvedeným konaním odporcovi z n e p o k o j e n i e.

III. V y z ý v a vydavateľa odporcu, aby uverejnil toto rozhodnutie v najbližšom možnom vydaní svojho periodika po doručení tohto rozhodnutia.      

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Poznámka:

OZ TATRY sa domnieva, že tradičná prax slovenských samospráv – zneužívanie disponibilných masovokomunikačných prostriedkov samospráv (lokálneho rozhlasu a televízie, mesačníkov, dvojtýždenníkov, občasníkov ...), platených daňovými poplatníkmi SR, pre politickú propagandu, je neakceptovateľné, bez ohľadu na politickú príslušnosť vedenia mesta (obce) k akejkoľvek časti politického spektra. Masovokomunikačné prostriedky samospráv majú byť využívané striktne pre informovanie občanov, pluralitnú výmenu názorov a podporu občianskych aktivít a iniciatív.          

Súvisiace články:

- OZ TATRY uplatnilo právo na odpoveď

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Polícia má meno podozrivého

Útočníkom mal byť len dvadsaťdva ročný Brit s líbyjským pôvodom.

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Spisovateľ má s podnikateľmi zlú skúsenosť.

KULTÚRA

Existoval len jeden James Bond, ktorý mohol hrať sám seba

Roger Moore stvárňoval agenta 007 najdlhšie.


Už ste čítali?