Politické recyklácie

Autor: Rudolf Pado | 8.10.2012 o 15:35 | (upravené 8.10.2012 o 15:46) Karma článku: 12,11 | Prečítané:  524x

Podľa jedného z Murphyho pravidiel existuje predpoklad, že všetky dôležité funkcie sú vždy  obsadzované ľuďmi, ktorí sa pre danú pozíciu absolútne nehodia. Ak sa do dôležitej funkcie náhodou dostane kandidát s predpokladmi ju kvalifikovane zastávať, tak preobsadzovanie funkcií prebieha dovtedy, kým nie sú splnené podmienky prvého predpokladu. Cieľom akejkoľvek reorganizácie je obsadiť každú významnú funkciu človekom, ktorí ju nie je schopní zastávať.  

Je ťažké uveriť tomu, že napriek dostatočnému vzdelanostnému  potenciálu SR, sa k významným štátnym  a verejným funkciám dostáva veľmi úzky okruh ľudí, ktorí nikdy nevypadávajú z  hry o lukratívne pozície, a to napriek zjavnej neschopnosti, neznalosti zákonov a ich svojskému uplatňovaniu, preukázanému klamstvu či dokonca podvodom, tak deravý a bezzubý je totiž zákon o štátnej službe. Títo ľudia sú len dočasne odsunutí do závetria, aby sa v inom politickom čase či po masovom resete pamäte, opäť použili. Výnimkou nie sú ani obvodné úrady životného prostredia.

Na miesto prednostky OÚŽP v Žiline sa vrátila RNDr. Drahomíra Macašková, osoba, pod ktorej vedením sa nekonalo vo veci oznámených nelegálnych skládok odpadov zákonným spôsobom.  

Z miesta prednostky úradu bola odvolaná RNDr. Eva Stanková, PhD., ktorá nielenže priniesla na úrad diametrálne odlišnú kultúru komunikácie s oznamovateľmi skutkov proti životnému prostrediu, ale aj diametrálne odlišný prístup k práci.    

Na jej odvolanie nereagoval ani minister životného prostredia SR Ing. Peter Žiga, PhD., čím len  potvrdil domnienku, že pri obsadzovaní funkcií je politické tričko kandidáta až na prvom mieste.  

RNDr. Eva Stanková, PhD. po odvolaní dočasne pracovala na KÚŽP v Žiline, kde prednedávnom skončila, nakoľko, podľa nemenovaného zdroja informácií, „je vraj príliš aktívna, proochranárska ...“.   

Obdobná situácia nastala na OÚŽP v Galante,  kde odvolaná RNDr. Edita Belovičová už opätovne sedí vo svojom kresle a len čas ukáže, akým spôsobom sa to prejaví na stave životného prostredia v okrese Galanta.

Poslanec NRSR Mikuláš Huba vo veci odvolávania slušných a schopných ľudí interpeloval premiéra. Výsledok hovorí sám za seba:  ... on s tým nič nemá a nič také sa nedeje. A ak áno, mám s tým otravovať niekoho iného.“

Ľudia vraj potrebujú istoty. Je však zjavné, že bez ohľadu na politické tričko, každá vládna garnitúra garantuje istoty len pre svojich ľudí a sponzorov. A od nás ostatných – komparzistov – sa očakáva len ochota platiť stále vyššie vstupné do tohto divadla.       

   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vlhová sa dočkala aj na Slovensku. V Jasnej vyhrala obrovský slalom

Slovenská lyžiarka znížila stratu na Gutovú-Behramiovú.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruský Fritzl je po sedemnástich rokoch voľný

A chce predať svoj príbeh. Ich príbeh.


Už ste čítali?