Zelená hliadka v Bratislave a v Tatrách

Autor: Rudolf Pado | 19.11.2012 o 12:58 | (upravené 19.11.2012 o 13:13) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  125x

V ostatnom  čase vznikli v Bratislave a Tatrách  zelené hliadky, ktorých cieľom je bojovať proti znečisteniu verejných priestorov odpadkami. Pokiaľ máte ako jednotlivec či skupina záujem zapojiť sa do ich aktivít, ponúkam niekoľko  základných informácií. 

Zelená hliadka v Bratislave je dobrovoľnícka iniciatíva zameraná na boj proti znečisteniu verejných priestorov odpadkami. Prostredníctvom pravidelných upratovacích aktivít vo vytipovaných lokalitách v Bratislave sa usiluje vyčistiť ulice, parky, dvory a iné verejné priestory od odpadkov a tým upozorniť na problematiku znečisťovania nášho životného prostredia obyvateľmi mesta. Cieľom nie je nahrádzať činnosť samospráv, ale poukázať na problém a zároveň poskytnúť obyvateľom priestor na zlepšenie svojho životného prostredia či možnosť sa aktivizovať v celej spoločnosti.

Kontakt na Zelená hliadku v Bratislave nájdete tu.

Tatranskú zelenú hliadku založil Tatranský okrášľovací spolok v roku 2011. Hlavným cieľom Tatranského okrášľovacieho spolku je zorganizovať nadšencov, ktorí majú radi Tatry a dať im možnosť venovať sa čisteniu Tatier systematicky. Informácie o jej činnosti nájdete tu.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?