Pán premiér, prestaňte zneužívať tento štát!

Autor: Rudolf Pado | 4.12.2012 o 13:04 | (upravené 4.12.2012 o 17:17) Karma článku: 27,86 | Prečítané:  7919x

„Skupinky mladých ľudí riadených západnými centrálami sa pokúsili v Bratislave narušiť verejný poriadok a rozvrátiť našu socialistickú záhradku. Verejná bezpečnosť zakročila primeranými prostriedkami. KSČ bude stať vždy na strane pracujúceho ľudu a nikdy nedovolí znevážiť výsledky jeho práce pri budovaní socialistického zriadenia ...“, toľko z ranných správ novembra 1989. Dnes je to tu opäť. Z centrály politbyra zaznela obava zo zneužívania študentov počas štrajku učiteľov.

Tieto vety som už niekde počul. Zaznievali z úst ľudí rovnakej krvnej skupiny z akej je dnes poskladaná vládna moc. Ľudí budujúcich jeden luxusný svet pre seba a druhý pre nás ostatných. Ľudí, ktorých predstava o našom svete bola a je ukrytá v prvomájových heslách na transparentoch, v gestách pri kladení vencov, vo frenetickom potlesku delegátov na zjazdoch, v obsahovo vyprázdnených prehláseniach, výzvach, zdraviciach  ...

Títo ľudia milujú kontrolu. Kontrolu iných, nie seba. Chcú odhaliť vaše názory a postoje, túžia vkradnúť sa do vašich životov a v nich hľadať slabiny, ktoré pri prvej príležitosti zneužijú. Za týmto účelom budujú sieť poslušných vazalov v štátnej správe a sieť úplatných občanov.  Funkcia v prebujnenom aparáte štátu, malý válovček v bezvýznamnom mestečku ... je odmenou za mlčanie a prisluhovanie.

Títo ľudia nenávidia, priam tŕpnu strachom, stratu kontroly. Boja sa ľudí pevných názorov a postojov, výmeny informácií,  organizovania sa ...

..... ak by mohli, aj dnes by ovládli listovú a elektronickú komunikáciu,  masívne by odpočúvali telefónne linky, zakázali fax, kopírku, internet, centralizovali tlač ...

... ak by mohli, opäť by po uliciach behali Ľudové milície, v dave by postávali muži v čiernych kabátoch a v bočných uličkách by na svoju príležitosť čakali vodné delá ...

Je však december 2012 ...

... a vládna moc je presiaknutá strachom ...

... strachom z toho, že sa začneme (nielen) pýtať my, napríklad to ...

... koľko „besied“, prednášok ... ste mali Vy - pán premiér -  a vaši politickí súputníci na rôznych  typoch škôl v ostatných rokoch?  Naše deti nezaujímajú vaše jednostranné politické názory a predstavy o fungovaní sveta.

Akým právom minister školstva zneužíva pôdu školy na politickú propagandu? Akým právom víťazoslávne rozdáva žiakom školy učebnice, ktoré majú byť včas a v primeranej kvalite dostupné všetkým študentom nášho bezplatného školstva?

Ako je možné, že vaša byrokracia – úradníci na rôznych katastrálnych a sociálnych úradoch, úradoch životného prostredia ... denno-denne zneužívajú svoje postavenie, nekonajú alebo konajú nezákonne ... spôsobujú občanom  a firmám ekonomické a morálne škody a podľa zákona o štátnej službe nenesú pritom žiadnu reálnu zodpovednosť za tieto skutky?

Aké oprávnenie majú politické úderky, aby rozhodovali o našich miliardách eur z európskych fondov,  bez akejkoľvek otvorenej spoločenskej diskusie nemanažovanej tzv. odborníkmi v rôznych radách a komisiách?

Akou páskou máte zalepené oči ak nevidíte desiatky prípadov predražených tendrov, verejných obstarávaní ... a platenie rôznych PR a konzultačných služieb, ktoré  nikto z občanov SR nepotrebuje?

Po akej krajine kráčate, ak nie ste schopný registrovať fakt, že obce ovládajú rôzne rodinné a záujmové klany často prepojené na centrálnu moc, ľudia s nedokončenou základnou školou, pre ktorých je zákon o obecnom zriadení iba bezcenným zdrapom papiera?

Dokedy najväčší lovec lykožrútov na Generálnej prokuratúre SR a priateľ mafiánov z Najvyššieho súdu SR budú v tejto krajine prominentnými vykladačmi práva a spravodlivosti?

Kedy budeme mať prezidenta, ktorý v jednej súvislej vete dokáže dešifrovať skratku OSN a porozumie geopolitickým vzťahom v Európe?

V akom čase „pomáhať a chrániť“ začne fungovať, a to bez ohľadu na politické a ekonomické postavenie poškodeného a bez ohľadu na dôležitosť či banálnosť skutku?  V ktorej dobe bude mať poškodený väčšie práva než páchateľ?

Koľko rokov či desaťročí bude ešte v SR vládnuť Spoločenstvo korupcie, nenažranosti a arogancie, modré či červené, namiesto Spoločenstva hodnôt, morálky a spravodlivosti?

Pán premiér, nie študenti zneužívajú túto krajinu, 23 rokov ju zneužívajú bezvýznamní politici hrajúci sa na európsku politickú elitu. Forma bez obsahu.

Vy, pán premiér, prestaňte zneužívať tento štát!

 

P.S:

S hlbokou úctou venované odvážnym študentom z bratislavských a trenčianskych škôl, nakoľko platí, buď dejiny vytvárate alebo budete len ich obeťou.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?