ESO nezákonnosť

Autor: Rudolf Pado | 22.8.2013 o 16:07 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  806x

Štátne orgány vraj konajú v súlade a v medziach zákona, a to my občania, občianski aktivisti ... sme právni diletanti, nehodní záujmu a pozornosti úradníka. Realitu v tejto krajine však najlepšie dokumentuje 11 stranové upozornenie prokurátora z OP Nové Zámky vydané voči OÚŽP v Šali, kde došlo k porušeniu zákona a postupu týkajúce sa ustanovení zákona o odpadoch, ako aj pri vybavovaní žiadosti o sprístupnenie informácií.


V súvislosti s oznámeniami nelegálnych skládok odpadov nachádzajúcich sa v aplikácií TrashOut, ktoré podalo OZ TATRY v roku 2012, vyberám (str. 6):

„ ... ani v jednom prípade z obsahu administratívneho spisu nevyplýva, či a do akej miery a akým spôsobom sa Obvodný úrad životného prostredia Šaľa zaoberal predmetnými podaniami, ktoré sú jedinou obsahovou súčasťou spisu.       

Oznámenie skutočnosti nezákonného umiestnenia odpadu iným subjektom ako vlastníkom, správcom alebo nájomcom nehnuteľnosti, orgánom štátnej správy alebo obce, nie je podaním odôvodňujúcim začatie správneho konania, ale len podkladom pre uplatnenie tohto postupu výlučne z vlastného podnetu správneho orgánu.

Je však potrebné, aby v odôvodnených prípadoch orgán odpadového hospodárstva pri plnení úloh vo veciach štátnej správy odpadového hospodárstva nezostal nečinný a postupoval tak, aby bola zabezpečená účinná ochrana záujmov štátu a spoločnosti, práv a záujmov fyzických osôb a právnických osôb prostriedkami, ktoré sú mu na tento účel priznané.

Podľa § 3 ods. 1 Správneho poriadku správne orgány postupujú v konaní v súlade so zákonmi a inými právnymi predpismi. Sú povinné chrániť záujmy štátu a spoločnosti, práva a záujmy fyzických a právnických osôb a dôsledne vyžadovať plnenie ich povinností.“

Aké povinností majú orgány štátu, ak je zjavné, že  im nerobí problém realizovať obštrukcie voči oznamovateľom protiprávnych skutkov a zároveň neriešiť ich páchateľov resp. subjekty, ktoré si neplnia zákonnom určenú oznamovaciu povinnosť?      

 1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?