Raz za 30 rokov

Autor: Rudolf Pado | 28.8.2013 o 15:40 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  507x

Z obvodných úradov životného prostredia v Košickom kraji nám doručujú listy, ktorých obsahové znenie, vetná skladba a štylistika sú absolútne totožné. Asi niekto z koženého kresla v štátnej správe životného prostredia vydal usmernenie.

Okrem všeobecných fráz sa z listov veľa nedozviete, ale aj napriek tomu, sa pri pozornom čítaní, dopátrate k vzájomne si odporujúcim tvrdeniam resp. urobíte si obraz o práci štátnej správy v tejto krajine.         

„... Nakoľko v okrese prevažujú obce s menším počtom obyvateľom, jednoznačnú prevahu má domáce kompostovanie, ktoré dokladovanie je problematické ...“  Ako úrad dospel k záveru, že niečo nedokladovateľné má prevahu?  Čo potom horí v každej obci v záhradách resp. nachádza sa v každej nádobe na komunálny odpad, a tvorí súčasť každej nelegálnej skládky odpadu, ak nie biologicky rozložiteľný odpad?

- „Priestupky za porušenie týchto ustanovení zákona o odpadoch patria do kompetencie obcí. ... nebolo zistené, že by niektorá obec uložila pokutu za priestupky prejednávané v rámci kompetencií obcí.“  Z toho vyplýva, že vo všetkých obciach v okrese Rožňava žiadna fyzická alebo právnická osoba nespáchala priestupok v odpadovom hospodárstve? Asi žijem v inej krajine.

- „Mnohí starostovia obcí sa sťažujú na skutočnosť, že keď zber týchto odpadov (poznámka: nebezpečných, objemných) na obci vyhlásia, narazia na nezáujem zo strany občanov a nepodarí sa im dané odpady vyzberať.“  Je zaujímavé, že mnohí občania tvrdia niečo úplne iné, že takýto zber sa neorganizuje resp. organizuje sa vo frekvencií odporujúcej zákonu o odpadoch (povinnosť je min. 2-krát ročne).

- „OUŽP Rožňava dlhodobo upozorňuje pri kontakte so starostami obcí na rokovaniach, šetreniach ... na povinnosť zosúladiť VZN obce s platnou legislatívou ...“  Prečo potom mnohé obce nemajú niekoľko rokov žiadne VZN o odpadoch a drobných stavebných odpadoch? Sedia si počas rokovaní na ušiach? Alebo si pod „rokovaniami“ máme predstaviť priateľské  posedenie pri káve, pokec s bývalým spolužiakom, manželom sesternice ...  v kresle starostu?   

- „OUŽP Rožňava vykonáva kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o odpadoch a preneseného výkonu štátnej správy na úseku odpadového hospodárstva cca v 1-2 obciach okresu ročne.“  Štát vám práve oznámil, že skontroluje vašu obec  raz za 30 rokov. Začnite sa báť.

A karavána ide ďalej.            

4.JPG

 

5.JPG

6.JPG

7.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?