TrashOut – koniec príbehu?

Autor: Rudolf Pado | 5.9.2013 o 12:25 | Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1132x

Zopakujme si: Ministerstvo životného prostredia SR zaslalo obvodným úradom životného prostredia usmernenie, z ktorého vyplýva, že aplikácia TrashOut negeneruje podania, ktoré je možné pokladať za podania v zmysle správneho poriadku a nakoľko úrad koná len z vlastného podnetu, nemusí konať vôbec.

Zopakujme si: Prokuratúry takmer zhodne konštatujú, že relevantným oznámením (návrhom na začatie konania) nelegálne uloženého odpadu je len oznámenie vlastníka, správcu alebo nájomcu nehnuteľnosti (ktorí túto povinnosť beztrestne a dlhodobo ignorujú), alebo iného štátneho orgánu alebo obce. Podnet akéhokoľvek iného občana alebo subjektu akoby ani neexistoval – neplynú z neho pre štátnu správu životného prostredia žiadne povinnosti a zákonné lehoty.

Zopakujme si: MŽP SR propaguje aplikáciu TrashOut (poskytuje jej mediálny priestor), napriek tomu, že táto nemá oporu v zákone o odpadoch a ani v zákone o správnom konaní, čím úmyselne a dlhodobo uvádza občanov do omylu, a to tým, že títo nahlasujú nelegálne  skládky odpadov prostredníctvom aplikácia v presvedčení, že úrady budú na základe týchto oznámení konať.       

Zopakujme si: Ani MŽP SR a ani jedna prokuratúra neprejavili akýkoľvek zvýšený záujem na  zmene súčasného stavu t. j. aby ľudia, ktorým nie sú veci verejné ľahostajné neboli ignorovaní a prehliadaní na úkor ľudí, ktorí si neplnia zákonnom danú povinnosť resp. sú priamo páchateľmi priestupkov či trestných činov.

Zopakujme si: Na začiatku bola zaujímavá myšlienka mladých programátorov, ktorej cieľom bolo zjednodušiť bežným ľuďom „boj“ s nelegálnymi skládkami odpadov. V každej inej krajine by sa tejto myšlienke prispôsobilo konanie úradov, legislatíva ..., lebo iba krajina, ktorá si váži aktívnych občanov má  perspektívu a prináša nádej na lepší život. TrashOut na Slovensku skončil ako fraška o tom, že stláčaním gombíkov na klávesnici mobilu môžeme zmeniť  svet okolo nás. Svet, v ktorom každá reforma je iba hrou „škatule škatule posuňte sa“ nakoľko neprináša zmenu morálky, efektívnosť úradov  a vymáhateľnosť práva.

TrashOut je ako táto krajina, je to farebná ilúzia pre občanov premietaná do verejnej sféry politickým Matrixom. A za oponou sa rozkladá ...  

 
Súvisiace články alebo príbeh 12 mesiacov:


Neviditeľní občania

Raz za 30 rokov

ESO nezákonnosť

ESO ignoranti

ESO štátna správa

Azbestové deti

TrashOut – priznanie impéria

OZ TATRY oznámilo ďalších 600 skládok

TrashOut ako od(b)raz spoločnosti II.

TrashOut ako od(b)raz spoločnosti 

OZ Tatry oznámi úradom vyše 1 100 nelegálnych skládok odpadov

TrashOut je zatiaľ out


Usmernenie MŽP SR pre OÚŽP:

7.JPG

8.JPG

Ukážka stanoviska prokuratúry k nekonaniu úradov:

4.JPG

5.JPG

6.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?