Smer (opäť) na strane vagabundov

Autor: Rudolf Pado | 9.10.2013 o 14:20 | Karma článku: 19,25 | Prečítané:  1747x

Niekoľko mesiacov sme, v spolupráci s právnikmi, pripravovali novelu zákona o odpadoch, zákona o správnom konaní a zákona o priestupkoch. Naše návrhy obsahovali paragrafové znenie zmien, dôvodové správy, doložky vybraných vplyvov a doložky zlučiteľnosti príslušného návrhu zákona s právom EÚ. Tieto návrhy mali umožniť obyčajným občanom ohlasovať  nelegálne skládky odpadov a mať postavenie účastníka konania, ktoré im je doteraz upierané. Realita je taká, že ľudia a subjekty, ktorí si neplnia zákonnom vymedzené povinností resp. sú páchateľmi protiprávnych skutkov, zdieľajú vyššie práva než občania, ktorí si dobrovoľne plnia občiansku povinnosť.


Návrhy sme zaslali 150 poslancom NR SR elektronickou poštou a aj cez parlamentnú podateľňu, a požiadali ich o stanovisko.

17 mailov sa nám vrátilo ako nedoručiteľných z dôvodu preplnenej schránky elektronickej pošty (asi nie je dôvod čítať poštu, čo ak by občania niečo požadovali). K našim návrhom sa vyjadrili 3 poslanci (!!!) – M. Huba (OĽaNO), A. Kolesík (Smer) a I. Štefanec (SDKU).   

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky  za OĽaNO - Mikuláš   Huba,  Miroslav   Kadúc  a Peter Pollák - si naše návrhy osvojili. Legislatívni právnici OľaNO pripravili zjednocujúci návrh všetkých troch zákonov do novelizácie zákona o odpadoch.

Predmetní poslanci podali tento návrh do legislatívneho procesu (júl 2013) a na rokovanie NR SR sa dostal počas septembrovej schôdze parlamentu.

Ako dopadlo hlasovanie?

Návrh sa nedostal do druhého čítania. 53 poslancov bolo za, ale 78 (SMER) sa zdržalo hlasovania. 

SMERu zjavne nevadí, že slovenská krajina vyzerá ako jedno štátom organizované smetisko.

SMER zjavne nehodnotí kvalitu návrhu a jeho vecnosť, ale vždy len to, či návrh predložili opoziční poslanci alebo poslanci strany Smer.     

SMER svojím hlasovaním potvrdil, že stojí na strane  ľudí, ktorí si neplnia zákonom určené povinnosti a zapojenie ľudí do veci verejných je pre neho len obyčajná fráza v predvolebných letákoch a bezduchým sloganom v Koncepcii rozvoja občianskej spoločnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?