Kde sa stratil právny štát?

Autor: Rudolf Pado | 24.10.2013 o 14:40 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  1190x

Skoro dva roky po uvedení aplikácie TrashOut, ktorá mala napomôcť v „boji s nelegálnymi skládkami odpadov“, do prevádzky, Krajský úrad životného prostredia Nitra konštatuje: „Krajský úrad životného prostredia Nitra a jemu prislúchajúce OÚŽP neboli zo strany MŽP SR informované o zriadení resp. existencii aplikácie TrashOut pod jeho záštitou a tiež neboli informované komu sú určené údaje nahlásené prostredníctvom tejto aplikácie a ani o právnej záväznosti údajov nahlásených prostredníctvom tejto aplikácie.“ 

Pri minimálnom spoločenskom rozhľade by bola Krajskému úradu životného prostredia Nitra genéza „kauzy“ TrashOut úplne zrejmá.

Od nástroja pre „boj s nelegálnymi skládkami odpadov“, s mediálnym požehnaním MŽP SR, sa posunula k virtuálnej hre pre naivných občanov, bez akejkoľvek právnej záväznosti vyvolávajúcej konanie zodpovedných orgánov.

Hrajme sa a klikajme ...

... kým zodpovedné orgány štátu, samosprávy a polícia budú odriekať mantru zbavovania sa zodpovednosti, vzájomného obviňovania sa a nekonečných výhovoriek ...  

Už iba naivní rojkovia a autori aplikácie popierajú realitu a fakt, že štátu sú životné prostredie  a aktívni občania úplne ukradnutí. Hra na EIA, trvalo udržateľný rozvoj ... bezobsažné frázy.   

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako si nevšíma neplnenie oznamovacej povinnosti povinnými osobami – vlastníkmi, správcami a nájomcami  pozemkov, ktorí majú povinnosť nelegálne skládky na svojich pozemkoch ohlasovať obci a, po ESO reforme,  okresnému úradu.            

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako ignoruje neplnenie povinnosti obcí v oblasti odpadového hospodárstva – od povinného triedenia zložiek komunálneho odpadu (papier, sklo, plasty, kovy, biologicky rozložiteľné odpady), cez povinné organizovanie zberu nebezpečného a objemného odpadu min. 2-krát ročne, po stovky ohňov, v ktorých, okrem biologicky rozložiteľných odpadov horí aj viera v právny štát.

Zlaté Klasy sú len ukážkou toho aké rozmery môže dosiahnuť alibizmus samosprávy a štátnej správy životného prostredia.

Štát ich bude ignorovať rovnako, ako si jeho volení zástupcovia neželali, aby aktívni občania boli účastníkmi konania a proces odstraňovania nelegálnych skládok odpadov sa logistický zjednodušil cestou rozloženia zodpovednosti.     

Zvykajme si. Politici nás potrebujú len k voľbám a úradníci k skladaniu sa na ich platy. Je jedno či sú modrí, červení, zelení ... Spoločenstvo alibizmu a nekonania.

Aplikácia TrashOut a údaje v nej sú zrejme, podľa KÚŽP Nitra, určené Marťanom. S nádejou dvíham hlavu k oblohe ...     
  

1.JPG

2.JPG

3.JPG

      

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?