Otvorený list poslancom NR SR

Autor: Rudolf Pado | 6.3.2014 o 15:40 | Karma článku: 8,55 | Prečítané:  1205x

Je to ako hádzanie kamienkov do hlbokej vody. Žblnk, malé vlnky putujúce k brehu a ... kameň sa stráca v temných vodách. Žblnk, žblnk, žblnk ... Zdanlivo bezvýznamné kamienky padajúce do hlbočiny politickej arogancie. Bezradnosť?  Ale prečo? Každá akcia raz vyvolá reakciu. Iba jazero, v čase pokoja, si myslí, že je večné. Kamienky a snehové vločky však vedia svoje  – o hrádzach a lavínach. Stačí jeden kamienok, posledná vločka ... a veci sa dramatický pohnú dopredu. Hlavy hore ... žblnk, žblnk ... 

Malá veľká krajinaMalá veľká krajina

VEC: Slovensko ako smetisko

   Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec,

počas septembrovej schôdze  NR SR  bol predložený:

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Mikuláša HUBU, Miroslava KADÚCA a Petra POLLÁKA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 223/2001 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=6&ID=621)


, ktorý nebol hlasovaním posunutý do druhého čítania.

Vďaka tomu, že aj pri ochrane a tvorbe životného prostredia, ide viac o politické tričko predkladateľa návrhu než o skutočné riešenie predmetného problému, sa situácia na Slovensku neustále zhoršuje. Argument prípravy veľkej novely zákona o odpadoch, ktorú doteraz verejnosť nevidela a ktorej znenie sa mení „každý týždeň“, neobstojí.  

Turistická destinácia zvaná Slovensko, prezentovaná ako „Malá veľká krajina“ sa mení na smetisko porastené inváznymi druhmi rastlín,  so systematicky devastovanou verejnou  a nelesnou drevinovou vegetáciou, presakujúcimi žumpami ...  A na to všetko,  s pokojom Angličana, sa pozerá naša ESO štátna spáva a samospráva. O polícii a prokuratúrach ani nehovoriac.

V tejto krajine si nikto nič nerobí z neplnenia oznamovacej povinnosti vlastníkmi, správcami a nájomcami pozemkov, ktorú majú určenú v zákone o odpadoch, ale za to sa veľmi úspešne realizujú obštrukcie voči iným oznamovateľom  nelegálne uloženého odpadu – aktívnym občanom, MVO ...      

V tejto krajine nikomu nevadí, že mediálnym partnerom aplikácie TrashOut je aj MŽP SR a to iste ministerstvo rozpošle podriadeným úradom „usmernenie“ v ktorom ich v podstate vyzve k nekonaniu, nakoľko aplikácia nemá oporu v zákone o správnom konaní. Čo tam potom, že občania  tejto krajiny  - voliči a daňoví poplatníci, v dobrej viere, do dnešných dní ohlásili vyše 2 700 nelegálnych skládok odpadu.

Netušíme komu a prečo tento stav, ktorý denno-denne dokumentujú aktívni občania tejto krajiny, vyhovuje – napr. Horné Saliby a Šintava,   ale skúste sa zamyslieť nad týmito obrázkami  a odpovedať si na otázku: Ide mi o takýto obraz krajiny? 

Ako hovorí český popularizátor vedy Václav Cílek: Krajina je obrazom ľudí, ktorí ju obývajú. 

A možno Vám je to jedno ...

... možno nastal čas, aby sme obrázky reálneho Slovenska, nie Slovenska z kriedového papiera,  poskytli významným zahraničným touroperátorom, prezentovali na medzinárodných veľtrhoch cestovného ruchu, prípadne doplnili podklady, ktoré boli v súvislosti s našou kandidatúrou na ZOH 2022 zaslané MOV  ...

... a ukázali svetu, že kráľ je nielenže  nahý, ale kráľ dokonca začal svoju nahotu prezentovať ako spoločenský štandard.

                S pozdravom

Mgr. Rudolf Pado
Predseda a projektový manažér OZ TATRY


Prvé „odpovede“ poslancov NR SR:

Poštová schránka príjemcu je plná a momentálne neprijíma žiadne ďalšie správy. Pokúste sa správu odoslať znova neskôr alebo kontaktujte priamo príjemcu:

vladimir.janos@nrsr.sk
pavol_goga@nrsr.sk
stefan_gasparovic@nrsr.sk
vladimir_janos@nrsr.sk
peter_osusky@nrsr.sk
peter_muransky@nrsr.sk
anna_vittekova@nrsr.sk
eva_hufkova@nrsr.sk
gabor_gal@nrsr.sk
ivan_uhliarik@nrsr.sk
stefan_hreha@nrsr.sk
mojmir_mamojka@nrsr.sk
jan_podmanicky@nrsr.sk
ladislav_kamenicky@nrsr.sk
ivan.stefanec@nrsr.sk
iveta.liskova@nrsr.sk
jana.valova@nrsr.sk
dusan.munko@nrsr.sk
maros.kondrot@nrsr.sk
lubos.martinak@nrsr.sk

Iný dôvod nedoručenie správy:

robert.madej@nrsr.sk
peter_fitz@nrsr.sk
jozef_jezik@nrsr.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?