Skládky – krátke postrehy z reálneho života IX.

Autor: Rudolf Pado | 3.5.2015 o 10:00 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  525x

Na margo toho, že ministerstvo životného prostredia  vyhlásilo ďalšie kolo „veľkého upratovania“ Slovenska, tento krát za 10 miliónov eur, uvediem niekoľko postrehov z praxe, ktoré budú dokumentovať „ako to tu funguje“. 

Teraz naozaj stručne ...

... kedysi dávno som nazval všetky inštitúcie, orgány štátnej správy životného prostredia, samosprávy ... , ktoré majú zákonom určené povinností týkajúce sa aj nelegálnych skládok odpadov, majú kontrolné a sankčné právomocí ... SPOLOČENSTVOM NEKONANIA (prosím nemýliť so Spoločenstvom prsteňa, ktorému o niečo išlo).

... predmetné spoločenstvo je založené na základom princípe „... venujme čo najviac  času hľadaním dôvodov ako a prečo veci nerobiť, než hľadaním spôsobov ako ich robiť“, v komunikácii s externým prostredím je stratégia spoločenstva jasná : „... realizovať čo najviac obštrukcií voči oznamovateľom protiprávneho konania, znechutiť, uštvať, marginalizovať  ... každého, kto sa rozhodol občiansky angažovať.“  To je aj odpoveď na otázku prečo máme tak málo angažovaných občanov.

Máme drahú a neefektívnu štátnu správu, nevzdelanú  a populistickú samosprávu, alibistické kontrolné orgány ... a to len preto, že máme apatických, ustráchaných, čiastočne nevzdelaných občanov,     ktorých jediným aktom občianskej angažovanosti, a často ani to nie, je účasť vo voľbách a volenie nie podľa rozumu, ale podľa toho, kto čo sľúbi.

Len v takomto prostredí môžu orgány štátu vydávať nezákonne rozhodnutia, rozhodnutia, ktoré nikto nevykoná a nedostane exemplárnu pokutu ..., kde štátny úradník, pokiaľ nikoho nezabije, nie je podľa bezzubého zákona o štátnej službe odvolateľný, kde na mieste prednostov úradov sedia rôzne insitné postavičky, bez patričného vzdelania pre príslušný odbor, s narýchlo dorobenými vysokými školami s úrovňou Bangladéšu, ktoré tu nastrkali  naše politické strany ...

Činy namiesto slov, chýbajú nielen politickým stranám, pretekajúcim sa v počte tlačových správ a konferencií, ale prakticky všetkým inštitúciám štátnej či verejnej moci.

A zmena nie je možná ...

... o zmene sveta, ktorý nás obklopuje, nerozhoduje počet študentov odborov s prívlastkom eko – či enviro – (mimochodom, máme ich viac ako hadov v lese, akurát ich, na rozdiel od hadov,  nie je vidieť),   počet „lajkov“ virtuálnych  revolucionárov na nete (počet lajkov „zúčastním sa demonštrácie“ 8 655, realita na mieste 300) , karma článku ..., ale reálne činy.

... o zmene sveta rozhodujú ľudia, ktorí sú schopní a ochotní niečo reálne urobiť. A takýchto ľudí, žiaľ, je na Slovensku tak do jednej väčšej krčmy.        

 

Súvis s článkami:

10 miliónov ako úplatok pre neporiadnych

Môj príbeh TrashOut

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?