2024

Autor: Rudolf Pado | 28.5.2015 o 11:56 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  431x

Nie, nejde o nový dátum celosvetovej kataklizmy, to nám len vláda oznámila dokedy sa, raz a navždy, vysporiada s nelegálnymi  stavbami. 

Je to nielen sľub z kategórie „švajčiarske dôchodky“,  „diaľnica Bratislava – Košice do roku 2010“, „vyrovnávanie regionálnych rozdielov“  ... , ale ďalší dôkaz toho, že tlačové  vyhlásenie akéhokoľvek  slovenského politika, červeného či modrého,  má váhu púpavového páperia. Odveje ho čas a politické vetry, zmizne z pamäťovej stopy priemerného voliča.               

Nepochybujem o tom, že rok 2024 bude, že tráva bude naďalej zelená a obloha modrá, mám však isté pochybností  o v tom čase existujúcich politických stranách, o budúcom zložení koalície a opozície, o novej politickej realite, o kontinuite rešpektovania záväzkov ...   

Vyžiadať si dve politické obdobia na vysporiadanie sa s problémom, ktorého riešenie tu predstierame už desaťročie, je čistý hyenizmus, pľuvanec do tváre ľuďom, ktorý majú ešte aký-taký záujem na rešpektovaní zákonov tejto krajiny.   

Mám za to, že tento časový posun  je len nepriamym priznaním toho, že nelegálne bývanie chudobných osadníkov vyriešiť nevieme a nelegálne bývanie bohatých, v krajine sa rozťahujúcich a pokojne mľaskajúcich, kamarátov, sponzorov a oligarchov,  riešiť nechceme.     

Politik, ktorý si užíva všetky benefity spojené s verejnou funkciou, ale plnenie svojho programu odsúva mimo  aktuálneho volebného obdobia, za dátum vlastnej politickej expirácie, je buď klamár a manipulátor alebo totálne neschopný človek.

A každý, komu ešte neurobili lobotómiu mozgu, cestou bezplatných vlakov, vianočných príspevkov, sociálnych podnikov ..., by sa mal nad týmto vážne zamyslieť.

Druhou možnosťou je začať stavať ... samozrejme nelegálne ... rok 2024 je skoro neuchopiteľný čas.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?