59 783 € a život ide ďalej

Autor: Rudolf Pado | 17.6.2015 o 12:03 | Karma článku: 6,59 | Prečítané:  1967x

Podľa zákona o odpadoch je obec zodpovedná za komunálne  a drobné stavebné odpady. No a čo? Ako ukazuje príklad z Andoviec, obec sa nemusí zaujímať ani o vlastné pozemky ...  

... a to aj za cenu, že táto ľahostajnosť vedie k nelegálnemu uloženiu 6 000 m³ odpadu  a k spôsobenej škode na životnom prostredí vo výške 59 783,62 €.

No a čo?

Páchateľ ostal nestotožnený, starostka obce užívajúca benefity verejnej funkcie za nič nemôže a obec nemá peniaze na odstránenie nelegálnej skládky, ktorá sa rozrástla do týchto rozmerov len a len vďaka jej dlhodobému nekonaniu.

Mimochodom, žiadny zákon SR nepozná možnosť neplniť si zákonné povinností – v tomto prípade odstrániť skládku a odpad odovzdať na zneškodnenie alebo zhodnotenie   – z dôvodu nedostatku disponibilných finančných zdrojov (skúste ako fyzická osoba neodviesť napr. Sociálnej poisťovni 5 eur, čo sa bude diať). OÚ – odboru starostlivosti o životné prostredie a polícii to však zjavne nevadí.

O dva roky bude mať skládka 7 000 m³ a spôsobená škoda narastie o pár tisíc eur ... No a čo?  Život ide ďalej ...    

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?