Zachráňme spolu slovenské rieky!

Autor: Rudolf Pado | 26.11.2015 o 10:59 | Karma článku: 5,75 | Prečítané:  679x

Desiatky MVE na najkrajších slovenských riekach, bezbrehá kanalizácia vodných tokov pod budovateľským heslom protipovodňovej ochrany, devastácia brehových a sprievodných porastov a na ňu napojený biznis so štiepkou ... 

, aj toto je realita Slovenska.      

V týchto dňoch zverejnilo Ministerstvo životného prostredia SR na medzirezortné pripomienkovanie návrh Vodného plánu Slovenska na roky 2016 - 2022. Termín na pripomienkovanie stanovilo na 1. decembra 2015.

Vodný plán Slovenska je dokument, na základe ktorého by sa na Slovensku najbližších 6 rokov mali robiť opatrenia na dosiahnutie dobrého stavu vôd. Mal by obsahovať vyhodnotenia toho, čo sa urobilo za predchádzajúce obdobie, aký majú vplyv na stav vôd doteraz realizované projekty protipovodňových úprav či vypúšťanie znečistených vôd. Mal by obsahovať adresné a konkrétne opatrenia na ochranu vôd a na vode závislých ekosystémov. Tak to stanovuje tzv. Rámcová smernica o vode, ktorá je rámcom na spoločnú politiku EÚ na ochranu vôd a v súlade s ktorou mal byť vodný plán spracovaný. 

Bohužiaľ, materiál predložený ministerstvom životného prostredia tieto predpoklady nespĺňa.

Na tento dokument preto reagujú dve hromadné pripomienky, ktoré môžu občania, v prípade stotožnenia sa s nimi, podporiť, a to elektronickou formou:

Na týchto internetových stránkach sú zverejnené aj samotné texty pripomienok. 

Sme presvedčení, že voda nepatrí jednej generácii, jednej politickej strane ani jednému ministerstvu. Sme zodpovední za jej ochranu a zachovanie pre budúce generácie. Pomôžte nám odovzdať tento odkaz ministerstvu životného prostredia, aby prehodnotilo svoj prístup k ochrane vôd.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?