Ak by vládol Mečiar ...

Autor: Rudolf Pado | 20.9.2016 o 6:00 | Karma článku: 7,95 | Prečítané:  1397x

Posunuli sme sa v čase o viac ako desaťročie, pár stoviek politikov  - celoštátnych či komunálnych –  vymenilo trikrát stranícke tričko, Slovensko  sa nestalo pre väčšinu ľudí lepším miestom pre život ...

a Brusel vymäkol.

Mierou kradnutia sa stala igelitka – domáca či eurofondová, v nemocniciach sa stratila hranica medzi liečebnou časťou a márnicou, školstvo vychováva zhrbených a odovzdaných daňových poplatníkov a nie hrdých a pýtajúcich sa občanov, developeri humpľujú – v súlade so zákonom – posledné neporušené doliny a lesné celky, prietočné profily riek, poľnohospodársku pôdu ..., mokrý sen premiéra o diaľnici Bratislava – Košice sa posúva za horizont  roku 2020, máme armádu, ktorej strategickou výhodou je to, že svoju bojaschopnosť nemusí dokazovať v žiadnom boji, život sa zúžil na permanentné ukazovanie krásy, mladosti a vitálnosti, najlepšie v hypotekárnom či úverovom balení, a odstrkovaní chorých, starých, zdravotne postihnutých z obrazoviek i pozornosti, synonymom úspechu automobilového tigra a znižovania nezamestnanosti sa stalo 500 hrubých eur na výplatnej páske väčšiny za 160 až 200 odpracovaných hodín, na rozlúčku mávame svojím mamám a deťom  uberajúcim sa na Západ (mamy sa vracajú, detí nie), občas nás zmlátia na policajnej stanici a občas vyšukajú pod kuratelou sociálnej pomoci...

a Brusel vymäkol.

Vystrašený sám zo seba – z neschopností vysporiadať sa s migračnou vlnou, vlastnou bezpečnosťou, ekonomickým rastom podporeným niečím iným než bezbrehým tlačením ničím nekrytých bankoviek ... , sa nemieša do vnútorných záležitostí krajín.

Životné prostredie, ľudské a občianske práva, prístup k spravodlivosti ...sa zmenili  na mechanické preberanie európskej legislatívy, bez reálnej kontroly a hodnotového ukotvenia. Medzinárodne zmluvy a dohovory sa stali zdrapmi papierov, ktorých jedinými vykladačmi sú  stranícke centrály, štátny aparát a treťotriedni právnici.    

Vraj nevieme pochopiť hodnoty EU a nemáme vzťah k Bruselu?

Vo svete formálnosti je pochopenie nemožné a vzťah nereálny.

Ak by vládol Mečiar a vystrájal to čo firma Fico III. end kol., tak na Slovensko prúdia stohy demaršov. Dnes sa však nič nedeje a pravdepodobne ani neudeje.   

Slovensku sa splnili všetky jeho sny a žiadne ďalšie nemá.

A Európa, stará uťahaná žena – kedysi hrdá dcéra sidonského kráľa Agénora -  sediaca na Gibraltárskej skale, s vystrašeným pohľadom upreným na juh, zmierená s vlastnou slabosťou a nezvratným osudom, už nemá  dostatok síl karhať a vychovávať mladších synov.  

Panta rhei.    

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.


Už ste čítali?