Ak by vládol Mečiar ...

Autor: Rudolf Pado | 20.9.2016 o 6:00 | Karma článku: 7,95 | Prečítané:  1371x

Posunuli sme sa v čase o viac ako desaťročie, pár stoviek politikov  - celoštátnych či komunálnych –  vymenilo trikrát stranícke tričko, Slovensko  sa nestalo pre väčšinu ľudí lepším miestom pre život ...

a Brusel vymäkol.

Mierou kradnutia sa stala igelitka – domáca či eurofondová, v nemocniciach sa stratila hranica medzi liečebnou časťou a márnicou, školstvo vychováva zhrbených a odovzdaných daňových poplatníkov a nie hrdých a pýtajúcich sa občanov, developeri humpľujú – v súlade so zákonom – posledné neporušené doliny a lesné celky, prietočné profily riek, poľnohospodársku pôdu ..., mokrý sen premiéra o diaľnici Bratislava – Košice sa posúva za horizont  roku 2020, máme armádu, ktorej strategickou výhodou je to, že svoju bojaschopnosť nemusí dokazovať v žiadnom boji, život sa zúžil na permanentné ukazovanie krásy, mladosti a vitálnosti, najlepšie v hypotekárnom či úverovom balení, a odstrkovaní chorých, starých, zdravotne postihnutých z obrazoviek i pozornosti, synonymom úspechu automobilového tigra a znižovania nezamestnanosti sa stalo 500 hrubých eur na výplatnej páske väčšiny za 160 až 200 odpracovaných hodín, na rozlúčku mávame svojím mamám a deťom  uberajúcim sa na Západ (mamy sa vracajú, detí nie), občas nás zmlátia na policajnej stanici a občas vyšukajú pod kuratelou sociálnej pomoci...

a Brusel vymäkol.

Vystrašený sám zo seba – z neschopností vysporiadať sa s migračnou vlnou, vlastnou bezpečnosťou, ekonomickým rastom podporeným niečím iným než bezbrehým tlačením ničím nekrytých bankoviek ... , sa nemieša do vnútorných záležitostí krajín.

Životné prostredie, ľudské a občianske práva, prístup k spravodlivosti ...sa zmenili  na mechanické preberanie európskej legislatívy, bez reálnej kontroly a hodnotového ukotvenia. Medzinárodne zmluvy a dohovory sa stali zdrapmi papierov, ktorých jedinými vykladačmi sú  stranícke centrály, štátny aparát a treťotriedni právnici.    

Vraj nevieme pochopiť hodnoty EU a nemáme vzťah k Bruselu?

Vo svete formálnosti je pochopenie nemožné a vzťah nereálny.

Ak by vládol Mečiar a vystrájal to čo firma Fico III. end kol., tak na Slovensko prúdia stohy demaršov. Dnes sa však nič nedeje a pravdepodobne ani neudeje.   

Slovensku sa splnili všetky jeho sny a žiadne ďalšie nemá.

A Európa, stará uťahaná žena – kedysi hrdá dcéra sidonského kráľa Agénora -  sediaca na Gibraltárskej skale, s vystrašeným pohľadom upreným na juh, zmierená s vlastnou slabosťou a nezvratným osudom, už nemá  dostatok síl karhať a vychovávať mladších synov.  

Panta rhei.    

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico dal z rezervy hokejovému zväzu, hoci ten dotáciu nutne nepotreboval

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj obci Hrušovany, kde vyrastal, či Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy o nastavenie nových pravidiel by mali vyvolávať silné obavy

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?